Уго Чавес посварився з церквою

Президент Венесуели Уго Чавес обрушився з різкою критикою на церкву Венесуели, яка звинуватила його в авторитаризмі.

"Вони (венесуельські єпископи – Прим.ред.) говорять про те, що конституційна реформа морально неприйнятна. Насправді, вони самі морально неприйнятні, і нам соромно за таких єпископів, які у нас є," - заявив у неділю венесуельський лідер.

Незважаючи на хворобу та перенесення щотижневої телепрограми "Алло, президент", Чавес визнав необхідним терміново висловитися у зв'язку з публікацією листуа Єпископальної асоціації Венесуели.

У відкритому листі до населення країни церква закликала добре зважити всі "за" і "проти" перед "важким рішенням" на референдумі, що відбудеться у грудні цього року.

"Пропонована реформа конституції видається за інструмент, який дасть більше влади народу. Вона пропонує скорочення робочого дня та соціальний захист працівникам комерційного сектора. Проте вона, перш за все, спрямована на зосередження влади в руках президента і приведе до авторитаризму в країні," – ідеться в листі Єпископальної асоціації.

В рамках конституційної реформи лідер Венесуели запропонував продовжити термін повноважень президента з шести до семи років і дозволити главі держави переобиратися необмежену кількість разів.

Чавес нагадав, що венесуельська церква зберігала повне мовчання у квітні 2002 року, коли в країні відбувся державний переворот з метою відчуження його від влади.

Президент додав, що зараз він розробляє так званий "Plan R 2008".

"Проект передбачає революцію усередині революції," - сказав Чавес, не уточнивши, про що йдться.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: