Уго Чавес запропонував Росії повітряну базу для бомбардувальників

Президент Венесуели готовий виділити ВПС Росії острів під боком у США.

Президент Венесуели Уго Чавес запропонував використовувати аеродром на венесуельському острові Арчіла для тимчасового базування літаків стратегічної авіації ВПС РФ. Про це повідомив начальник штабу дальньої авіації Росії генерал-майор Анатолій Жихарев.

За його словами, минулого року на чолі групи російських офіцерів він відвідав базу на острові Арчіла і переконався, що аеродром після невеликої реконструкції буде придатний для зльоту і посадки російських стратегічних бомбардувальників з повним завантаженням. "Довжина його злітної смуги 3200 метрів, залишилося наростити 300 метрів. З них стоянка - 200 метрів, і, в принципі, 100 метрів чистої землі треба перетворити на бетон", - повідомив генерал.

Жихарев відзначив, що Чавес запропонував Росії використовувати базу на острові Арчіла під час торішньої зустрічі з російськими льотчиками. Дотепер про цю пропозицію не повідомлялося.

Генерал також заявив, що для базування стратегічних бомбардувальників ВПС Росії можуть використовуватися аеродроми на Кубі. "Буде воля глав двох держав, воля політична, ми готові туди полетіти", - заявив начальник штабу дальньої авіації.

У вересні минулого року політ до Венесуели зробили два російські стратегічні бомбардувальники Ту-160. Вони виконали задачі по повітряному патрулюванню в акваторії Карибського моря, після чого повернулися на базу в Росії. Уго Чавес назвав візит російської дальньої авіації до Венесуели "попередженням американській імперії".

У липні минулого року в російських ЗМІ з'явилися повідомлення про підготовлюване перекидання російських стратегічних бомбардувальників на Кубу. У газеті "Вести" наголошувалося, що російські екіпажі прилітали на Кубу на транспортних літаках, щоб провести рекогносцирування і вивчити інфраструктуру аеродромів.

Читайте також:

Уго Чавес закликав Обаму будувати соціалізм

Російські військові почали навчання в Криму

Південна Осетія віддала Росії військові бази на 99 років

Уго Чавес відправив у відставку майже усіх міністрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: