Уго Чавес заявив про підготовку до запуску Венесуелою ядерної програми

Уго Чавес, який є одним із затятих прихильників розробки ядерної програми Іраном, заявив, що уряд Венесуели почав підготовку до запуску ядерної програми.

Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що уряд країни почав підготовку до запуску ядерної програми в мирних цілях.

"Ми обговорюємо проект по роботі з мирним атомом, і вони (Сполучені Штати – Ред.) нас не зупинять. Нам це дійсно потрібно, і ми вже запустили перші дослідження", - заявив Чавес у понеділок, 28 вересня.

Чавес є одним із затятих прихильників розробки ядерної програми Іраном. Він неодноразово висловлював своє невдоволення тим, що США і європейські країни перешкоджають Тегерану в подібних дослідженнях. Раніше президент Венесуели вже говорив про можливість запуску ядерної програми у себе в країні, але не уточнював в який момент планується почати дослідження.

Уго Чавес заговорив про початок ядерних досліджень у Венесуелі, коментуючи ситуацію із затриманням в американському штаті Нью-Мексико фізика-ядерника і його дружини, яких запідозрили у спробі передачі венесуельській владі секретної інформації. За деякими даними, в операції брав участь агент американських спецслужб, який представився вченим представником уряду Венесуели. "Вони затримали вчених, здається, аргентинців, але я навіть не встиг спростувати нашу причетність до цієї справи, так як вже виступив представник їхнього уряду і повідомив, що ніяких свідчень причетності Венесуели вони не знайшли", - сказав Чавес.

Повідомлення про затримання подружжя Маскероні з'явилося 18 вересня 2010 року. За даними американських спецслужб, у березні 2008 року Маскероні зустрівся з передбачуваним венесуельським агентом і запропонував тому допомогу у створенні в Венесуелі атомної бомби за десять років, а також консультації в галузі ядерної енергетики. Він попросив за свої послуги 800 тисяч доларів і поцікавився, чи зможе отримати громадянство Венесуели. Пізніше в міністерстві юстиції США уточнили, що уряд Венесуели не мав реальних контактів із затриманими фізиками.

Читайте також:

На виборах у Венесуелі перемогла правляча соціалістична партія

В результаті авіакатастрофи в Венесуелі вижили 36 осіб

Чавес і Кастро обговорили ризик початку світової ядерної війни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: