Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угода з ЄС щодо Brexit загрожує національній безпеці Британії - екс-глави силових відомств

Угода загрожує залежністю від ЄС у сфері розвідки.

Угода з Європейським Союзом щодо виходу Великої Британії з його оскладу ставить під загрозу усю національну безпеку країни.

Таку думку висловили колишній глава спеслужби MI6 Річард Дірлав і екс-начальник Генерального штабу Британії лорд Чарльз Гатрі, передає Sky News.

Вони написали листа Консервативній асоціації Великої Британії, у якому просять, аби члени парламенту не голосували за угоду щодо Brexit з ЄС, яку просуває прем'єр-міністр країни Тереза Мей.

За словами екс-керівників силових відомств, угода надасть можливість Євросоюзу контролювати розвідувальні і військові сили Великої Британії. Також погіршаться стосунки з НАТО і Сполученими Штатами, а також з країнами-партнерами у сфері безпеки та розвідки - Канадою, Австралією та Новою Зеландією. 

Річард Дірлав 29 листопада надсилав листа голові уряду Терезі Мей. Проте тоді прес-служба Даунінг-стріт відповіла, що твердження про загрозу національній безпеці "просто неправильні".

"Угода забезпечує реальну основу для кризових часів. Це дає нам можливість співпрацювати в цих сферах. Це не зобов'язує робити це", - йшлося у тексті відповіді. 

Нагадаємо, 10 грудня Європейський суд вирішив, що Велика Британія може в односторонньому порядку відмовитися від виходу з Європейського Союзу і відкликати відповідний документ з Європейської Ради.  

Ввечері 14 листопада уряд Великої Британії після понад п'яти годин переговорів дав "зелене світло" проекту угоди про вихід країни зі складу Євросоюзу. Перед тим текст угоди на технічному рівні запевнили представники від ЄС і Великої Британії. Через тиждень, 25 листопада, цю угоду затвердили лідери країн-членів ЄС, однак угоду могла заблокувати Іспанія, адже вимагала чіткості у питанні британської заморської території Гібралтару.

Зазначається, що у суботу, 8 грудня, на знак протесту проти узгодженої урядом угоди пішов з посади особистий парламентський секретар міністра оборони Великої Британії Вілл Куїнс, який вважає, що перемовини Лондона з ЄС щодо Brexit можуть затягнутися на довгі роки. За даними видання The Sunday Times, з цієї причини очікуються і подальші звільнення високопосадовців.

ВідеоСуд дозволив Великій Британії передумати і лишитися членом Європейського союзу

Сьогодні судді постановили, що держава-член ЄС, яка висловила намір вийти з союзу, має право відкликати повідомлення в односторонньому порядку. На сьогодні у Лондоні заплановане ключове голосування - парламент має затвердити угоду про вихід країни зі складу ЄС. Однак нині голосування - під знаком питання. 

Суд дозволив Великій Британії передумати і лишитися членом Європейського союзу

15 січня парламент Великої Британії проведе голосування щодо угоди з ЄС про Brexit, про яку з Брюсселем домовилася прем’єр-міністр Тереза Мей. Спершу воно мало відбутися 11 грудня, проте пізніше його офіційно перенесли

Залиште свій коментар

Вибір редакції