Угорці спростували сильне забруднення Дунаю отруйними речовинами

В Угорщині заперечили інформацію про попадання значних обсягів отруйних речовин в Дунай.

Угорські фахівці, зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на алюмінієвому заводі, спростували дані про попадання значних обсягів отруйних речовин в Дунай.

За словами Тібора Добсона, рівень кислотності води в річці знаходиться на рівні 8-8,2. Цей рівень хоч і нижче звичайних 9, але все одно може вважатися нормальним.

"Ці дані обнадіюють. Дунаю поки не заподіяно скільки-небудь серйозної шкоди", - сказав фахівець. При цьому він додав, що рятувальники продовжують працювати над нейтралізацією лугу, що розлився в результаті прориву заводської греблі.

Як повідомлялося раніше, близько 40 квадратних кілометрів території, прилеглої до заводу Ajka Timfoldgyar (включаючи кілька населених пунктів) опинилися під шаром їдкої речовини - червоного шламу. Ця речовина є відходом виробництва алюмінію.

На угорському підприємстві шлам зберігали в спеціальному резервуарі, в результаті прориву якого загинули чотири людини, троє числяться зниклими без вісті, десятки отримали хімічні опіки, а тисячі були змушені залишити свої будинки.

Рятувальні служби роблять все можливе, щоб не допустити подальшого поширення отруйної плями. В Угорщині оголошено надзвичайний стан, країна запросила допомогу у сусідів по Євросоюзу.

Читайте також:

Угорська екологічна катастрофа стала міжнародною

Одна річка в Угорщині вже повністю знищена

Токсичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

ВідеоУгорці спростували сильне забруднення Дунаю отруйними речовинами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: