Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина не блокуватиме спільну заяву саміту НАТО-Грузія-Україна

Однак вона пообіцяла застосувати право вето на будь-які двосторонні рішення.

Угорщина не змінить своєї позиції щодо блокування будь-яких двосторонніх рішень між НАТО та Україною через суперечки щодо українського освітнього закону, однак не застосовуватиме право вето на спільну заяву саміту НАТО-Україна-Грузія.

Про це заявив директор з комунікацій угорського МЗС Тамаш Менчер, передає прес-служба відомства.

"Уряд Угорщини не використовуватиме своє право вето на саміт з безпеки чорноморського регіону, яке відбудеться за участю Грузії та України, або на спільну заяву, яка буде опублікована після зустрічі", - розповів представник угорського МЗС.

Однак він зазначив, що позиція Угорщини лишатиметься незмінною щодо будь-якої двосторонньої співпраці між НАТО та Україною через суперечку щодо мовної статті українського освітнього закону.

"Угорський уряд не санкціонуватиме скликання будь-яких зустрічей Україна-НАТО на вищому рівні або на рівні міністрів та накладатиме вето на всі спільні, двосторонні заяви НАТО та України", - підкреслили в угорському МЗС.

Нагадаємо, Угорщина послабила обмеження до України щодо участі у перемовинах з НАТО, зокрема дозволила участь у засіданні в тристоронньому форматі з Грузією. Проте двосторонні зустрічі на найвищому рівні й надалі блокуються. Також уряд країни зменшив вимоги щодо закону "Про освіту", через який Угорщина й розпочала чвари з Україною.

У інтерв’ю ТСН міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сійярто заявляв, що Угорщина прагне до хороших та стратегічних стосунків з Україною, однак війна з Росією не може бути виправданням для "утисків" угорської меншини на Закарпатті.

Причиною суперечки між країнами стала мовна стаття українського закону "Про освіту", у якій внормовуються правила навчання мовами національних меншин. Угорщина вважає, що ці норми занадто низькі для угорської спільноти на Закарпатті.

ВідеоУгорщина розблокувала участь України у самміті НАТО

Глава угорського МЗС Петер Сійярто розповів: його країна не ветуватиме участь нашої держави у спільній зустрічі з Грузією та країнами НАТО під час найближчого самміту. Він відбудеться вже 14 липня, і відвідає його президент України. Тоді, як зустріч комісії Україна-НАТО Угорщина блокуватиме і надалі, допоки Київ не вирішить питання з суперечливим законом про освіту. Він, на думку угорців, значно обмежує права нацменшин. Україна називала такі дії угорців шантажем.

Угорщина розблокувала участь України у самміті НАТО

 

Вибір редакції