Угорщина почала випробовувати російську вакцину від коронавірусу
Нині тривають переговори, аби в Угорщині могли також виробляти російську вакцину.

Угорщина працює над випробуванням російської вакцини від коронавірусу Sputnik V після того, як минулого тижня країна стала першою в Європі, яка отримала зразки цього препарату.
Про це заявив повідомляє міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто у понеділок, передає "Радіо Свобода".
Сіярто 23 листопада повідомив, що 10 початкових доз препарату Sputnik V протестують в Угорщині на безпечність та ефективність. До того ж, за словами урядовця, між угорським виробником ліків і російськими партнерами тривають переговори про можливе виробництво цієї вакцини всередині країни.
Нагадаємо:
- Вакцина Sputnik V, створена Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології імені М.Ф.Гамалії МОЗ РФ зареєстрована в Росії 11 серпня. Вона стала першою у світі, хоча її клінічні випробування тривають і досі. Але кілька країн зголосились взяти її для власних тестувань.
- Європейський Союз не збирається закуповувати або допускати на європейський ринок вакцини проти коронавірусу російського або китайського виробництва.
- в Росії зафіксовано щонайменше декілька випадків зараження COVID-19 після вакцинації. Так, в Алтайському краї троє медиків, які одними з перших отримали вакцину від Sputnik V, повідомили про позитивні результати тестів на коронавірус. У Кемеровській області РФ медик інфікувався коронавірусом протягом тижня після щеплення першою частиною двохкомпонентної вакцини.
Відео Путін похвалився тим, що Росія першою у світі зареєструвала вакцину від коронавірусу
Вакцину від коронавірусу першою у світі зареєструвала Росія. Втім, у ВООЗ сумніваються - кажуть, препарат ще потребує досліджень. Водночас Путін похвалився, що його донька однією з перших зробила щеплення і отримала імунітет. Запустити свою вакцину у широкий обіг росіяни планують із першого січня і вакцинуватимуть передусім медиків і вчителів. Напередодні в Асоціації російських фармакологів рекомендували відкласти реєстрацію вакцини, адже кількість людей, на яких тестували препарат, надто мала – менше сотні. Тим часом останній етап випробування вакцин на добровольцях триває у Великій Британії та США. Дональд Трамп наполягає, щоб їхня вакцина з’явилась до президентських виборів у листопаді. У США найбільша кількість інфікованих - понад 5 мільйонів. Загалом у світі цей вірус підчепили понад 20 мільйонів.