Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина вимагатиме від України офіційного статусу угорської мови в новому мовному законі

Голова угорського МЗС зазначив, що Будапешт не хоче, щоб боротьба з російським впливом відображалась на угорській меншині.

Угорщина буде опиратись, якщо на зміну скасованому мовному "закону Ківалова-Колесніченка" буде ухвалено закон, який не надасть угорській мові можливого статусу офіційної в певних регіонах.

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Пітер Сійярто в інтерв’ю "Європейській правді".

"Є фундаментальний принцип, з якого ми виходимо: за міжнародним правом, вже надані меншинам права не можуть зменшуватися. І якщо до цього наявність 10% угорців у населеному пункті чи в районі дозволяла визначати мову цієї меншини офіційною, а новий закон підніме цю планку до 33% – то, звичайно ж, ми будемо опиратися", - розповів Сійярто.

Він також підкреслив, що розуміє прагнення України позбутися російського впливу, зокрема через мову. Однак, на думку Сійярто, це не має шкодити угорській меншині.

"У мене одне запитання: якщо йдеться про російську мову, то як у цій картині з’явилися ми, угорці? Ми хочемо забратися звідти! Таке враження, що Угорщина просто потрапила під роздачу! Але в кожному разі – чи це "супутні руйнування", чи це так і планувалося – ваші дії б’ють по нас", - зауважив голова угорського МЗС.

Раніше у інтерв’ю ТСН Сійярто заявляв, що Угорщина прагне до хороших та стратегічних стосунків з Україною, однак війна з Росією не може бути виправданням для "утисків" угорської меншини на Закарпатті.

Відео"Якщо ви воюєте з Росією, чому кривдите нас": ексклюзивне інтерв'ю головного дипломата Угорщини

Ці переговори були складні. Будапешт пішов на поступки, у співпраці України з НАТО. З іншого боку, угорські урядовці не поступаються в своїй демонстративній підтримці невеликої національної меншини на Закарпатті. Щоправда, головний дипломат Угорщини Петер Сіярто в прямому спілкуванні воліє говорити не про війну, а про добросусідство.

"Якщо ви воюєте з Росією, чому кривдите нас": ексклюзивне інтерв'ю головного дипломата Угорщини

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції