Угорщина й надалі блокуватиме проведення комісії Україна-НАТО – Сійярто

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, це єдиний важіль впливу на Україну.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що його країна продовжуватиме блокувати спільне засідання Україна-НАТО.

Про це він заявив під час брифінгу в Брюсселі, передає УНІАН.

"На нас чинять сильний тиск, щоб віддати цю позицію. Якщо ми здамося, у нас не буде ніяких інших ресурсів для участі в житті угорської громади", - зазначив Сійярто.

За його словами, Угорщина блокуватиме комісію, доки Україна не припинить систематичні порушення прав угорської громади.

"Угорщина може розблокувати своє право вето, якщо українці зроблять необхідні кроки для відновлення прав угорської громади, що проживає на їхній території, що відповідає двостороннім угодам і міжнародному праву. М'яч на боці України", - підкреслив очільник МЗС Угорщини.

Як відомо, Угорщина вимагає від України відтермінування імплементації мовної статті закону про освіту, а також скасування його дії на приватні навчальні заклади. Через ухвалення цього закону вона блокує співпрацю України та НАТО, зокрема зустрічі комісії Україна-НАТО на високому рівні.  

Відео Угорськомовні українці висловили свою думку про стосунки між двома рідними країнами

ТСН.Тиждень побував у найбільшому угорськомовному селі в Україні - Велика Добронь - та поспілкувався з місцевими жителями про дипломатичну війну. Жителі села - етнічні угорці, які роками порають землю та неохоче говорять про сварку між Україною та Угорщиною. Місцеві не планують нікуди виїжджати з України, а паспорти закордонного угорця здебільшого отримують для роботи за кордоном та подорожей. 

Угорськомовні українці висловили свою думку про стосунки між двома рідними країнами

Залиште свій коментар

Вибір редакції