Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Угорщина звинуватила Україну в "брудній атаці" на нацменшини

Глава МЗС Угорщини знову підтвердив, що його країна "не підтримуватиме євроатлантичних зусиль Києва, доки не буде налагоджено ситуацію із правами нацменшин".

В Україні «розпочали брутальну атаку» проти національних меншин, про що свідчить рішення КСУ щодо невідповідності Конституції закону «про засади державної мовної політики»,

Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, передає "Радіо Свобода".

«Український уряд поставив перед собою два націоналістичні завдання - перше: щоб нацменшини не могли вчитися, друге: щоб не мали можливості розмовляти рідною мовою», - сказав Сійярто.

На думку урядовця, ознаками того, що нацменшини «стали мішенню» є події довкола «мовного закону», а також підпалу офісу Товариства угорської культури на Закарпатті.

ВідеоВ СБУ заявляють про масштабні російські диверсії, аби зіпсувати відносини із Румунією та Угорщиною

12 спроб провокацій на Буковині та Закарпатті зафіксували тільки в лютому. Усі ниточки привели до спецслужб країни-агресора. Зокрема, вийшли на росіянина Давида Пономарьова, який шукав виконавців диверсій у регіонах. Нині відомо, що за гроші пропонував спалити дві румунські школи у Чернівецькій області та Будинок товариства угорської культури на Закарпатті.

В СБУ заявляють про масштабні російські диверсії, аби зіпсувати відносини із Румунією та Угорщиною

«А зараз скасовують закон, який забезпечує можливість, щоб нацменшини могли вживати власну мову. У правовій державі не відбуваються речі, які мають місце в Україні», – сказав Сійярто.

Він заявив, що в так званому «законі Ківалова-Колесніченка» допустима межа вживання мови нацменшин починалася з десяти відсотків, а в новому законопроекті депутати «хочуть прив’язати до 33-х відсотків», сказав Сійярто.

Окрім того, глава МЗС Угорщини знову підтвердив, що його країна "не підтримуватиме євроатлантичних зусиль Києва, доки не буде налагоджено ситуацію із правами нацменшин".

Як повідомлялося, Угорщина вже вдруге заблокувала проведення засідання Комісії Україна-НАТО на міністерському рівні через претензії до мовної статті українського закону про освіту.

Будапешт вважає, що норма закону щодо державної мови освіти в Україні порушує права угорської меншини. Київ ці звинувачення відкидає.

Нагадаємо, в Ужгороді в ніч проти вівторка, 27 лютого, сталася пожежа у будівлі Закарпатського союзу угорців, що розташоване на Православній набережній. Також цього ж місяця, у ніч проти неділі, 4 лютого, невідомі кинули пляшку з запалювальною сумішшю у вікно будівлі Закарпатського союзу угорців. Згодом з'ясувалося, що за підпалом стояли громадяни Польщі, члени праворадикальної організації "Фаланга". 

У Міністерстві закордонних справ України назвали підпал офісу «Товариства угорської культури Закарпаття» в Ужгороді провокацією, спрямованою на розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції