Угорщина оцінила свої збитки від "газової кризи"

Угорщина підрахувала збитки від "газової кризи" і оцінила в 73,3 мільйонів євро.

Влада Угорщини оцінила збиток в 73,3 мільйонів євро, який був завданий національній економіці через зрив постачань російського газу до Європи територією України, повідомляє агентство Франс Прес з посиланням на заяву міністерства енергетики.

"Збитки в результаті повного або часткового припинення подачі газу зазнали 22 компанії", - повідомив голова Міненерго Угорщини Чаба Молнар.

Постачання російського газу до Європи було припинене в ніч на 7 січня через відсутність контракту на 2009 рік "Газпром" 1 січня перекрив постачання газу Україні, але продовжив поставляти "Нафтогазу України" транзитний газ для Європи. Цей газ до європейських споживачів не доходив. Росія звинувачувала Україну в незаконному відборі газу.

Постачання газу до Європи було відновлено 20 січня після домовленостей, досягнутих на рівні прем'єр-міністрів Росії і України, і підписання контрактів між "Газпромом" і "Нафтогазом".

Як повідомлялося, уряд Болгарії оцінив збиток від недопостачання російського газу в 250 мільйонів євро. Під час "газової кризи" в Болгарії були введені обмеження на споживання газу, які торкнулися більш ніж 350 крупних компаній, ще 44 великих виробництва зупинилися повністю.

Президент Росії у свою чергу заявив, що винною у конфлікті є Україна і вона повинна заплатити компенсацію за недопостачання газу.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"

Болгарія вимагає компенсації за недоотриманий газ і відмову від посередників

За січень Україна заплатить 200 млн. дол. за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: