Угорщина пригрозила Європі "залізною завісою"

Прем`єр Угорщини вважає, що без фінансової допомоги ЄС між Східною і Західною Європою з'явиться "залізна завіса".

Прем'єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань, оголосив, що без допомоги ЄС в країнах Східної Європи безробітними залишаться більше п'яти мільйонів людей, а Євросоюз буде розділений "залізною завісою". Так він прокоментував рішення Єврокомісії відхилити прохання Угорщини надати фінансову допомогу країнам Східної Європи у розмірі 190 мільярдів євро.

Угорський прем'єр заявив, що якщо східноєвропейські країни не отримають фінансової підтримки, вони можуть понести серйозні збитки через глобальну фінансово-економічну кризу, внаслідок чого постраждають і інші країни Європи.

У свою чергу, прем'єр-міністр Великобританії Гордон Браун впевнений, що замість того, щоб видавати кредити країнам Східної Європи, кошти необхідно переказати на рахунки Міжнародного валютного фонду, в який держави можуть звертатися по антикризові кредити.

Угорщина і Латвія вже отримали допомогу МВФ у розмірі 14,5 і 1,6 мільярда доларів відповідно. Крім того, найближчим часом за допомогою до МВФ звернеться Румунія.

Угорщина від імені країн Східної Європи попросила Єврокомісію про допомогу, мова йшла про 180 мільярдів євро, які б допомогли Польщі, Угорщині, Чехії, Словаччині, Латвії, Литві, Естонії, Болгарії і Румунії подолати наслідки кризи. На думку Дюрчаня, фінансова допомога могла бути надана країнам в рамках загальноєвропейського плану стимулювання економіки.

Група міжнародних фінансових інститутів почала формування фонду допомоги банкам Центральної і Східної Європи. Об'єм допомоги складе 24,5 мільярда євро, а в його створенні візьмуть участь Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), а також Європейський інвестиційний банк. При цьому останній оголосив, що готовий перерахувати фінансовим організаціям 5,7 мільярда доларів у будь-який момент.

Також на допомогу від МВФ розраховує й Україна. Представники Фонду задоволені узгодженою позицією української влади і обіцяють надати країни другий транш кредиту. Місія фонду розраховує відновити роботу в Україні в найближчі тижні.

Читайте також:

Росія не дала кредит Білорусії

Місія МВФ готова повернутися в Україну

Україна не отримає грошей від Євросоюзу

Президент попросив грошей і в МВФ, і в Світового банку
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: