Указ Мєдвєдєва про відставку Лужкова оскаржили в суді

Москвич Анатолій Лемешев подав позов до Верховного суду: він хоче, щоб Дмитро Мєдвєдєв пояснив, за що звільнив мера Москви.

Указ президента РФ Дмитра Мєдвєдєва про відставку мера Москви Юрія Лужкова оскаржено у Верховному суді Росії. Позов подав напередодні москвич Анатолій Лемешев.

Як розповів Лемешев, у позові він зажадав "визнати, що 1-й пункт указу суперечить Конституції та закону "Про загальні принципи організації державної влади в РФ".

"Якщо президент відлучає главу регіону з посади у зв'язку з втратою довіри через неналежне виконання обов'язків, то він зобов'язаний розшифрувати, які обов'язки губернатор виконував не так", - пояснив він.

У Верховному суді, за словами Лемешева, його позов прийняли спокійно і сказали, щоб він "цікавився долею заяви".

"Сподіваюся, мої доводи будуть почуті. Якщо суд визнає суперечності, то наслідки будуть одні, а якщо ні, то - інші", - зазначив він.

"Мова йде не про те, щоб відстоювати Юрія Лужкова, але в суспільстві є нерозуміння причин його відставки. Хоча в даному випадку персона не настільки важлива. Для мене, як юриста і москвича, важливо, щоб все було в рамках закону", - додав Лемешев.

Нагадаємо, 28 вересня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв відправив Лужкова у відставку у зв'язку з "втратою довіри". Виконуючим обов'язки мера було призначено його першого заступника, главу московського будкомплексу Володимира Ресіна.

Сам Лужков заявив, що не буде опротестовувати відставку. Колишній мер збирається піти в політику, однак не буде висувати свою кандидатуру на виборах президента Росії в 2012 році.

Читайте також:

Звільнений Лужков продовжує щоранку їздити в московську мерію

Лужков не буде опротестовувати відставку і піде в політику

Горбачов: Лужков керував Москвою як Брежнєв

Путін: у Лужкова не склалися відносини з Мєдвєдєвим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: