Україна хоче розслідування ракетного скандалу із КНДР - Єльченко

У Радбезі ООН немає офіційних претензій до Києва.

Постпред України в ООН Володимир Єльченко заявив, що Україна виступає за проведення розслідування того, завдяки яким країнам Північна Корея змогла розвинути свій ракетний потенціал.

Про це пише Радіо Свобода.

Також Єльченко зауважив, що в Радбезі ООН немає офіційних претензій до Києва, також не обговорюється стаття The New York Times щодо ймовірного зв'язку успіху КНДР у випробуванні міжконтинентальних балістичних ракет і України.

ВідеоАмериканські ЗМІ допускають, що українці роблять двигуни для північнокорейських ракет

 

"Ми обговорювали це питання зі своїми колегами у Раді безпеки. Вони вважають, що це регулярна "качка"", – наголосив він.

Фотогалерея У КНДР заявили про успішне випробування ракети, яка може долетіти до будь-якої точки світу (12 фото)

Нагадаємо, 14 серпня американське видання New York Times із посиланням на експертний аналіз і оцінки з боку американських спецслужб повідомило, що успіх Північної Кореї в тестуванні міжконтинентальної балістичної ракети став можливим завдяки придбанню потужних ракетних двигунів на чорному ринку, швидше за все, з українського заводу.

Секретар РНБО Олександр Турчинов наголосив, що підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї

В українській компанії "Південмаш" заявили, що стаття New York Times має провокаційний характер і додали, що факти, викладені в публікації, не відповідають дійсності. Зокрема, "Південмаш" не є основним виробником ракет для РФ і взагалі не постачає до РФ ані ракети, ані їхні деталі та складальні одиниці, у тому числі, ракетні двигуни, а також немає жодного стосунку до ракетних програм КНДР. 

Експерт Майкл Ельман, на основі слів якого була написана стаття, наголосив, що  не вірить в те що українська влада знала чи сприяла тому, що двигуни походять з України.

Залиште свій коментар