Україна ініціює переговори з Німеччиною та ЄС щодо "Північного потоку-2"

Україна ініціює переговори з Німеччиною та ЄС щодо "Північного потоку-2"

Deutsche Welle

Напередодні Німеччина і США опублікували спільну декларацію про завершення будівництва російського газогону.

Україна ініціює переговори з Німеччиною та Євросоюзом щодо "Північного потоку-2". Українське МЗС уже розіслало відповідні ноти в Брюссель та Берлін.

Про це розповіли в ефірі ТСН.Ранок 22 липня.

Це реакція офіційного Києва на спільну декларацію Німеччини та США про завершення будівництва російського газогону. Її оприлюднили напередодні увечері. Вона передбачає санкції проти Росії у разі використання "Північного потоку-2" як інструменту шантажу України, сприяння у переговорах щодо продовження транзиту російського газу українською ГТС та створення "Зеленого фонду" на підтримку української енергетики.

Заступниця американського Держдепу Вікторія Нуланд наголосила, якщо Росія шантажуватиме своїм газом Україну – то Німеччина може взагалі обмежити експорт з "Газпрому".

Нагадаємо, що Міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна щодо російського проєкту "Північний потік-2". Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік — 2" і транзит газу через Україну.

Раніше повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить "Північний потік-2" як виклик безпеки для України і Європи.

Новини світу: Україна ініціює переговори з Німеччиною та ЄС щодо "Північного потоку-2"

Новини світу: Україна ініціює переговори з Німеччиною та ЄС щодо "Північного потоку-2"