Україна може отримати з фонду НАТО кошти, які призначалися Афганістану: про яку суму йдеться

Автор
Дмитро ГулійчукДмитро Гулійчук
Дата публікації
Перегляди
4024
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна може отримати з фонду НАТО кошти, які призначалися Афганістану: про яку суму йдеться

Фото: Associated Press

НАТО може віддати Україні кошти Цільового фонду афганської армії. Після захоплення влади талібами ці гроші нікому передавати.

Країни НАТО розглядають можливість виділити Україні кошти із грошового фонду, який передбачався для підтримки афганських сил безпеки. Ці гроші можуть надати Україні вже найближчими тижнями.

Про це пише Politico із посиланням на пʼятьох західних офіційних осіб.

Гроші Цільовогу фонду афганської національної армії використовувалися для оснащення та навчання військ цієї країни до захоплення влади талібами.

До цього часу Фонд був заморожений. Альянс працював над створенням механізму для передавання грошей назад окремим країнам або ухвалення нової цілі. Зазначається, що чиновники НАТО понад місяць обговорювали можливість використання афганських коштів для України.

За словами двох західних чиновників, Київ попросив країни НАТО розглянути можливість перерахувати частину від 3,4 мільярда доларів, щоб допомогти у боротьбі з Росією.

Перерозподіл афганських коштів здебільшого не викликає розбіжностей в Альянсі. Кожна країна-донор сама вирішує, як використовувати ці гроші. Деякі країни НАТО розглядають можливість використання частини або всіх цих коштів для України.

Але окремі країни стикаються з напругою, що зростає вдома щодо виділення нової допомоги Україні в той час, коли у них самих – висока інфляція та зростання цін на енергоносії.

За інформацією видання, принаймні одна країна вже взяла на себе зобов’язання виділити свою частку фонду для України, тоді як для багатьох інших союзників це питання залишиться предметом обговорення після повернення грошей до національної скарбниці.

США не є учасником Цільового фонду афганської національної армії. Але адміністрація Байдена закликала своїх європейських партнерів продовжувати допомагати Україні, незважаючи на фінансові труднощі, які зростають.

Україна і НАТО: останні новини

Раніше видання Politico опублікувало матеріал про те, що у низці країн Заходу тема вступу України до НАТО є "забороненою".

Водночас Альянс, коментуючи "бавовну" на аеродромах РФ, визнав, що Україна має право захищатися від нападів Росії. Також у НАТО попередили, що Кремль намагається заморозити війну, щоб підготуватися до нової атаки.

Тим часом відомий австрійський військовий експерт Том Купер вважає, що НАТО не має жодної ідеї, як закінчити війну в Україні. Радник ОП Олексій Арестович підтримав цю думку, заявивши, що Альянс не має стратегії війни в Україні.

Читайте також:

NASAMS і Patriot - саміт НАТО узгодив нову допомогу Україні

NASAMS і Patriot - саміт НАТО узгодив нову допомогу Україні

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4024
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація