Україна на Радбезі ООН закликала до більш рішучих заходів проти КНДР

Україна закликає Пхеньян утриматися від будь-якої демонстрації сили.

Україна глибоко стурбована проведенням ще однієї ядерного випробування КНДР, яка являє собою загрозу міжнародному миру та безпеці та є грубим порушенням норм, які забороняють ядерні випробування.

Про це під час екстреного засідання РБ ООН щодо ядерного випробування в КНДР заявив постпред України Володимир Єльченко.

Як країна, яка добровільно відмовилася від свого третього найбільшого ядерного арсеналу та стратегічних засобів його доставки, Україна вважає нещодавні дії Пхеньяну свідомою, необережною та небезпечною провокацією. Найбільш жалюгідним є те, що керівництво Північної Кореї знову жорстко і цинічно заперечувало численні резолюції Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

"Україна закликає Пхеньян утриматися від будь-якої демонстрації сили, безупинно припинити всі ядерні випробування та перезапустити конструктивний діалог без попередніх умов, з тим щоб забезпечити повну і незворотну відмову від своїх ядерних і ракетних програм. Україна готова приєднатися до інших членів міжнародного співтовариства, в тому числі як чинного непостійного члена Ради Безпеки ООН, для прийняття більш рішучих заходів для подолання майбутніх ядерних та ракетних загроз", - йдеться в заяві.

"З метою посилення режиму ядерного нерозповсюдження ми закликаємо Раду Безпеки ООН провести глибоке розслідування щодо розробки ядерних і ракетних програм Північної Кореї з метою виявлення будь-якої можливої іноземної допомоги Пхеньяну в цій галузі ", - додав Єльченко.

"Рада повинна використати всі наявні в його розпорядженні інструменти для забезпечення повного виконання своїх резолюцій. У той же час ми не можемо не визнати, що нам терміново потрібні ще більш надійні заходи для всебічного та ефективного реагування на зростаючу ядерну загрозу на Корейському півострові", - зауважив постпред.

Він наголосив, що Україна готова до конструктивної роботи з усіма делегаціями з цього питання, щоб забезпечити позитивні зміни в нинішній ситуації та наблизитися до денуклеаризації Корейського півострова.

Фотогалерея Задоволений та щасливий. Як Кім Чен Ин спостерігав за запуском балістичної ракети КНДР (5 фото)

ВідеоКНДР готується запустити нові балістичні ракети

Нагадаємо, 3 вересня, стало відомо, що КНДР провела шосте ядерне випробування. За інформацією Північної Кореї, вона провела успішне випробування водневої бомби. Повідомлялося, що випробуваний водневий заряд може бути поміщений на міжконтинентальну балістичну ракету. Однак, такі дії КНДР змусили відреагувати світову спільноту.

ТСН.ua зібрав реакцію політиків та міжнародних організацій на випробування Північної Кореї.

Залиште свій коментар