Україна передала до Гаазького суду докази про страти Росією українських військовополонених

Дата публікації
Перегляди
8701
Україна передала до Гаазького суду докази про страти Росією українських військовополонених

Позасудові страти здійснювали представники проросійської козацької спілки "Область Війська Донського".

Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) отримав чергове інформаційне повідомлення, яке разом підготували Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) та прокурор Департаменту нагляду в кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Йдеться про позасудові страти українських військовослужбовців під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве.

Про це повідомляє Українська гельсінська спілка з прав людини.

Як зазначається, матеріали містять інформацію  про факти позасудових страт військовослужбовців ЗСУ представниками проросійської групи "Козачий союз "Область Війська Донського" під час боїв за Іловайськ в 2014 році та Дебальцеве в 2015 році. Повідомляється, що матеріали будуть розглянуті Офісом прокурора МКС спільно з іншими епізодами серйозних порушень міжнародного гуманітарного права, скоєних проросійськими силами на сході України в період 2014-2019 років.

Українська сторона, зокрема, надала фото і відеодокази, які прямо вказують на факт захоплення українських військових у полон, свідчення очевидців вбивств полонених, документи, що підтверджують смерть військовослужбовців у неволі.

"У матеріалах висвітлено і практику ведення бойових дій "чужими руками", тобто залучення РФ у конфлікт підконтрольних їй незаконних збройних формувань. Офіс прокурора було проінформовано, що згадані незаконні збройні формування можливо використовуються Росією не тільки для досягнення військової переваги, але і для здійснення серйозних порушень міжнародного гуманітарного права", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, раніше арбітражний трибунал у Гаазі схвалив процедурні рішення щодо розгляду справи про суперечку між Україною та Росією. Документ отримав офіційну назву "Спір щодо затримання трьох українських військово-морських кораблів та членів їхніх екіпажів". За словами, колишня заступниця голови МЗС України Олени Зеркаль заявила, що це гарний результат. "Для нас було дуже важливо зафіксувати в назві не лише порушення Росією норм міжнародного права, але і відобразити, що цей спір стосується наших моряків, які провели 9 місяців у в’язниці. І арбітраж нас почув", - пояснила вона. 

У Гаазі відбуваються слухання у справі щодо захоплення рік тому Росією українських суден

У Гаазі відбуваються слухання у справі щодо захоплення рік тому Росією українських суден
Наступна публікація