Україна планує закупити близько 50 турецьких бойових дронів Bayraktar TB2

Україна планує закупити близько 50 турецьких бойових дронів Bayraktar TB2

Фото: ukroboronprom.com.ua

В Україні також можуть створити спільне з Туреччиною підприємство для локалізованого виробництва бойових дронів.

Україна хоче придбати до півсотні турецьких ударно-розвідувальних дронів Bayraktar TB2.

Про це заявив гендиректор Укрспецекспорту Вадим Ноздря, пише LB.ua.

Для ЗСУ заплановано придбати ще 6-12 комплексів Bayraktar TB2. А отже, за словами чиновника, "Україна планує отримати 48 безпілотників, які Міноборони планує поставити на озброєння у ЗСУ".

Щодо спільного виробництва, то передбачається вузлова збірка дронів в Україні. Однак місце для заводу ще не обрали. Вартість комплексу, зокрема з урахуванням імпортних комплектуючих, які сама Туреччина закуповує, при цьому зменшиться на третину.

Довідково:

Bayraktar TB2 від турецької компанії Baykar Makina — оперативно-тактичний, багатоцільовий безпілотний літальний комплекс, який може проводити розвідку на значному віддаленні від станції управління, відстежувати та самостійно знищувати цілі.

Цей дрон перебуває на озброєнні та успішно використовується під час операцій в підрозділах сухопутних сил, жандармерії, сил спеціального призначення, розвідки, поліції та військово-морських сил Туреччини, а також постачається до Катару.

Bayraktar TB2 вже здійснив більш як 10 000 бойових вильотів, а загальний час його перебування в повітрі складає понад 130 000 годин. Зі встановленими на борту камерами він здатний підійматися на висоту до 8 км і виконувати бойові завдання протягом 27 годин за температури +50°C. TB2 встановлено рекорд перебування в повітрі з камерами на борту, який склав 27 годин.

Загалом Bayraktar TB2, окрім рекордної тривалості польоту, дійсно має досить високі характеристики для БПЛА свого класу: злітна маса 560 кг — 55 кг корисного навантаження. Дрон має надпотужну оптичну станцію, яка здатна виявляти цілі на відстані у десятки кілометрів та можливість самостійно завдавати удари високоточними боєприпасами.

Крім того, цей дрон має успішний досвід бойового використання, зокрема у Сирії, де Росія розмістила широкий спектр засобів боротьби з БПЛА. Додам, що Bayraktar TB2 повністю відповідає вимогам стандартів НАТО щодо завадозахищеності каналів зв'язку та передавання даних.

Дальність дії радіоканалу управління та телеметрії — 150 км від однієї станції управління, що є вагомим бойовим радіусом дії під час бойових місій. А максимальна дальність польоту Bayraktar TB2 становить 4000 км, які він здатний долати, керуючись програмою чи перемикаючись між станціями управління. Тобто він здатний без посадки з десяток разів пролетіти вздовж лінії протистояння у зоні проведення ООС.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
912
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація