Україна повернула свого посла до Мінська, а ЄС вимагає від влади звільнити політв'язнів

Україна повернула свого посла до Мінська, а ЄС вимагає від влади звільнити політв'язнів

У Білорусі зникла опозиціонерка Колесникова.

Україна повернула свого посла до столиці Білорусі. Утім, у відомстві зазначають, що міждержавні відносини все ще на паузі. Тим часом Європейський союз вимагає від Мінська негайного звільнення політв'язнів та припинення політичних переслідувань в країні.

Що відомо про долю затриманих - у сюжеті ТСН.Ранок. 

Від викраденої чоловіками у цивільному у центрі Мінська опозиціонерки Марії Колеснікової не було звісток майже добу. Родичі подали до поліції заяву про зникнення. Там пообіцяли її шукати. Очевидно, що влада Білорусі продовжує залякувати громадян, грубо порушуючи і свої внутрішні закони, і міжнародні зобов'язання, заявляють у Брюсселі.

"Це неприйнятно, ми закликаємо негайно звільнити всіх людей, затриманих безпідставно та із політичних мотивів. І у відповідь на неприйнятну поведінку білоруської влади, яка на жаль, триває, Євросоюз вже вирішив внести відповідальних осіб до санкційного списку", - каже речник верховного представника ЄС із закордонних справ Пітер Стано. 

Після викрадення Колесникової Координаційна Рада, членкинею якої вона була, змінила свою роботу. На волі у Білорусі, фактично, лишилося два лідери - це нобелівська лауреатка Світлана Алєксієвич та член президії Максим Знак. Тож Рада переходить в онлайн: всі свої рішення обіцяє ухвалювати голосуванням у закритому телеграм-каналі.

Тим часом, протести у Білорусі не вщухають. Увечері робочого дня люди вийшли на міні-акції у власних районах. У Мінську до однієї з таких груп долучилися актори Купальського театру, де відбувалися масові звільення за підтримку протестів, і влаштовують виступ.

Відео Україна повернула свого посла до столиці Білорусі, попри "паузу" у міждержавних відносинах

Україна повернула свого посла до столиці Білорусі, хоч і каже - міждержавні відносини все ще на паузі. Тим часом Європейський союз вимагає від Мінська негайного звільнення політв'язнів та припинення політичних переслідувань в країні. Так головний дипломат ЄС Жозеп Боррель відреагував на новини про масові затримання опозиціонерів. Родичі членкині Координаційної Ради Марії Колеснікової, яку напередодні у центрі Мінська викрали невідомі, звернулися до поліції з заявою про зникнення. Що відомо про долю затриманих на цю мить - у сюжеті.  

Україна повернула свого посла до столиці Білорусі, попри "паузу" у міждержавних відносинах

Тоді як в одному з житлових будинків Мінська відбувається те, чого справді побоюються силовики. Невідомі розмістили на дощці оголошень інформацію про міліцейського чиновника, відкрите обличчя якого напередодні потрапило на камери. На відео чітко видно, що саме він командував штурмом кафе й арештом протестувальників Анонімний автор оголошення розповів, як звуть чоловіка, та де він живе. Крім того, він оприлюднив цікаву інформацію: міліцейський чин ретельно пресує людей за їхнє право на вільний протест, але сам абсолютно ігнорує свої обов'язки громадянина і має чималий борг за комуналку - це близько чотирьох тисяч доларів.
 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів