Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна приєдналася до перших за 1,5 року переговорів щодо Придністров’я

В ОБСЄ відзначили "значний прогрес у переговорах".

Україна приєдналася до переговорів щодо врегулювання конфлікту у Придністров’ї, які відбулися в австрійському Відні вперше з червня 2016 року.

Про це повідомляє Громадське.

ВідеоЕкскурсія під наглядом: Придністров'я дозволило журналістам України побачити, як живе республіка

Окрім України, у переговорах брали участь представники Молдови, невизнаного Придністров’я, Росії, Євросоюзу, США та ОБСЄ.Сторони обговорювали соціально-економічні питання, такі як участь придністровського автотранспорту в міжнародному дорожньому русі.

Україна на переговорах наполягала на тому, що у першу чергу потрібно вирішити питання статусу Придністров’я.

В ОБСЄ, у свою чергу, відзначили "значний прогрес в переговорах вперше більш ніж за десятиліття".

Нагадаємо, прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп зажадав повністю вивести російські війська і озброєння з території його країни. Про це він заявив під час виступу на 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

Павло Філіп зазначив, що тристороння миротворча місія за участю Росії давно виконала свої завдання у Придністров'ї, а тепер стала чинником підтримання конфлікту. На думку молдавського прем'єра, миротворча місія повинна трансформуватися в багатонаціональну цивільну місію з міжнародним мандатом. Філіп нагадав, що Росія досі не вивела свої війська з території Молдови, як це було передбачено молдавсько-російськими угодами 1992 і 1994 років, а також відповідними документами ОБСЄ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції