"Україна складається з різних народів: Буковина, Галичина та інших". Якими висловлюваннями запам'ятався Говорухін

Йому був заборонений в'їзд до країни: політик і діяч кіно відвідував окупований Крим та підтримував політику Путіна.

Російський актор і режисер Станіслав Говорухін, який помер сьогодні, 14 червня, був одним із підписантів резонансного відкритого листа діячів культури РФ на підтримку анексії Криму. Цей лист було оприлюднено після початку окупації півострова російськими військами. Крім того, через рік він поїхав до Севастополя для "виїзного засідання комітету Держдуми з культури". Говорухіна внесли до бази "Миротворця", СБУ заборонила йому в'їзд на територію України.

Після початку війни багато з відомих куьтурних діячів Росії асоціюються в українців насамперед не з творчими роботами, а з шовіністичними антиукраїнськими висловлюваннями. Говорухін також відзначився своїм баченням. ТСН.ua підібрав кілька цитат режисера про Україну:

  • Вони (українці, - ред.) хочуть "в Україні", щоб не звучало "на околиці Росії", як і було все життя. Якщо їм приємно говорити "в Україні", можна говорити і так. Йде громадянська війна, російська частина Донбасу б'ється з національною різношерстою частиною України, яка ніколи не була єдиною, вона складається з різних народів: Буковина, Галичина та інших.
  • Треба не уподібнюватися деяким українцям, не виховувати в народі ненависть до іншої національності, щоб у нас не виникло те, що там.
  • Через мою позицію я на Україні небажаний гість. Я підтримую президента Росії Володимира Путіна і всією душею за народ Донбасу.
  • Зараз легко уявити, що було б в Криму, якби жителям Криму не дали здійснити референдум. Скільки крові там пролилося! Було б важче, ніж у Донбасі. Але Крим однорідний, там росіяни, розбавлені татарами. В Донбасі не може бути результату 90 відсотків за приєднання до Росії. Вони голосують за незалежність.

З інтерв'ю виданню "Співрозмовник", 2015 рік.

​​​

Говорухін працював на Одеській кіностудії від 1967 до 1987 року (там він зняв, зокрема, "Місце зустрічі змінити не можна", "Десять негренят", "Діти капітана Гранта"). У ЗМІ він заявляв, що в ці роки йому нібито довелося на собі "відчути" українських націоналістів.

"20 років я жив і працював в Одесі, на Одеській кіностудії, і добре знаю, що таке український націоналізм. На собі неодноразово відчував", – сказав Говорухін.

Цю фразу разом з переліком знятих ним фільмом місцеві активісти помістили на "меморіальній дошці" на фасаді Одеської кіностудії 2014 року.

Примітно, що в інтерв'ю виданню "Комерсант" в 2000 році Говорухін явно не схвально відгукувався про Путіна, який тоді був вперше обраний президентом РФ. Журналісти запитали думку у кількох співрозмовників про те, кому він зобов'язаний своєю перемогою.

Говорухін відповів: "Рабській психології народу: покажи йому нового царя, він за нього і голосує. Навряд чи сформується якась нова група, яка буде впливати на Путіна: залишаться ті, хто вже є. Я завжди знав, що Путін буде захищати інтереси олігархів, а не народу".

Говорухін  2000 року брав участь у виборах: набрав 0,44 % голосів виборців. Через 11 років він був обраний главою передвиборчого штабу Володимира Путіна на президентських виборах 2012 року. 2017 року режисер саркастично прокоментував участь телеведучої Ксенії Собчак в президентських перегонах: "Я ж теж свого часу висував свою кандидатуру, змагаючись з Путіним. Набрав піввідсотка. Те ж саме чекає і на неї".

Режисер помер сьогодні в санаторії під Москвою після важкої і тривалої хвороби.

Залиште свій коментар

Вибір редакції