Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна в ООН закликала запобігти повторенню голодоморів

Україна в ООН закликала запобігти повторенню голодоморів

У зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, українська делегація активно роз’яснює державам-членам ООН страшні сторінки історії, які пережив наш народ.

У понеділок, 3 грудня, Другий комітет Генеральної Асамблеї ООН схвалив резолюцію «Розвиток сільського господарства, продовольча безпека та харчування».

З ініціативи України до неї було внесено положення про необхідність запобігти повторенню загибелі людей від голоду у майбутньому, повідомляє Укрінформ.

Внесення цього положення важливе для України з огляду на боротьбу за міжнародне визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу і уникнення подібних злочинів проти людяності у майбутньому.

«Визнаючи необхідність запобігти повторенню у майбутньому загибелі людей від голоду», - йдеться у тексті резолюції. 

За словами речника постійного представництва України при ООН Олега Ніколенка, додане Україною положення важливе у контексті нинішніх зусиль для міжнародного визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.

«У зв’язку із 85-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років, українська делегація активно роз’яснює державам-членам ООН страшні сторінки історії, які пережив наш народ. Саме з цією метою українська сторона внесла свої пропозиції до цієї резолюції» - повідомив він.

Фотогалерея Як в Україні вшановували пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років (11 фото)


Дипломат додав, що для України особливо важливо донести міжнародному співтовариству свою тверду позицію, що такі злочини ніколи не мають повторитися.

 

Нині Україна просуває в ООН проект окремої декларації до 85-х роковин Голодомору, схвалення якої очікується вже найближчим часом.

Відео МЗС РФ відмовляється визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

Близько 30 країн світу на тому чи іншому рівні визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це заявив президент Порошенко на вшануванні пам'яті жертв голодоморів. Сенат Сполучених Штатів ухвалив відповідну резолюцію зовсім недавно: у жовтні 2018. Натомість в МЗС Російської Федерації і далі стверджують, що Голодомор - ніякий не геноцид. 

МЗС РФ відмовляється визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу

На початку жовтня Сенат США одностайним рішенням ухвалив двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції