Україна визнала незалежність Республіки Південний Судан

Україна визнала незалежність Республіки Південний Судан. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

Україна визнала незалежність Республіки Південний Судан - нової країни в Африці. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики Міністерства закордонних справ Олег Волошин.

"Хочу зазначити, що Україна розглядає проголошення незалежності 9 липня держави Південний Судан як логічний наслідок референдуму по самовизначенню цієї держави", - сказав Волошин.

За його словами, Україна уже розпочала процес визнання цієї країни.

"Формально правом визнання незалежності інших держав наділений президент. Процедура наразі триває і буде свого часу завершена", - зазначив чиновник.

На сьогоднішній день крім України Південний Судан визнали 53 країни, включаючи США, Бразилію, Китай, Росію, Індію, основні країни ЄС, а також Судан.

9 липня Південний Судан офіційно став суверенною державою - Республікою Південний Судан, проголосивши свою незалежність від Півночі країни.

Південний Судан став 54 державою Африки та 196 - у світі.

Офіційне проголошення незалежності Південного Судану відбулося після завершення піврічного перехідного періоду, який розпочався після підбиття підсумків референдуму про відокремлення Півдня Судану від його північній частині.

Нагадаємо, ще в січні 2011 року більше 98% жителів півдня під час референдуму висловилися за створення самостійної держави на території Південного Судану, який кілька десятків років воював з урядом Півночі за свою незалежність.

Читайте також:

Південний Судан побудує нову столицю

Південний Судан обрав незалежність, поклавши край 20-річній ворожнечі

Північ і Південь Судану домовились про виведення військ зі спірного району

Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: