Україна затягувала обмін, аби дати нашим слідчим можливість допитати Цемаха – голова МЗС Нідерландів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, їм вдалося це зробити.

Очільник МЗС Нідерландів Стеф Блок повідомив, що Україна затягувала дату обміну, аби дати можливість нідерландським слідчим допитати фігуранта справи про збиття MH17, бойовика Володимира Цемаха.

Про це він написав у відкритому листі до парламенту на тему обміну між Україною та Росією.

Блок написав, що Генеральна прокуратура України надіслала офіційного листа Нідерландам у середині серпня та повідомила, що Цемах може стати частиною обміну. Водночас, нідерландські слідчі використовували "всі канали", аби Цемах лишився доступним для кримінального переслідування щодо MH17.

"Саме тому згодом кілька разів проводилися консультації на найвищому рівні дипломатичними і політичними каналами. Уряд закликав українську владу не робити Цемаха частиною обміну полоненими та наголошував на важливості Цемаха як частини розслідування справи MH17. У відповідь українська влада зобов'язалася відкласти обмін на деякий час, щоб дозволити слідчим допитати Цемаха. Це сталося", - заявив очільник МЗС Нідерландів.

Він також написав, що Україна є важливим партнером для Міжнародної слідчої групи у розслідуванні MH17, однак уряд Нідерландів глибоко шкодує у зв’язку із передаванням Цемаха Росії.

"Прокуратура заявила, що ці події не матимуть наслідків для судового процесу, який розпочнеться 9 березня 2020 року", - наостанок додав Блок.

Нагадаємо, 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною та РФ у форматі "35 на 35". Літак з українськими бранцями приземлився у столичному аеропорту "Бориспіль", де на нього чекали рідні та близькі, журналісти і президент України Володимир Зеленський. Серед українців, які повернулися додому – Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Павло Гриб, Володимир Балух, Микола Карпюк, українські моряки, захоплені росіянами у Керченській протоці та інші. Повний список усіх 35 звільнених українців - дивіться за посиланням

Натомість літак з росіянами був направлений до московського аеропорту "Внуково". Серед осіб, яких в рамках обміну направили до Москви, були серед інших колишній зенітник "ДНР" Володимир Цемах та звинувачений у держзраді керівник "РИА Новости Україна"  Кирило Вишинський. Цемаха, який є фігурантом справи про збиття рейсу MH17, перед обміном допитали голландські слідчі

Повний список, тих, кого Україна віддала Росії задля повернення своїх бранців, дивіться тут. 

Відео В обмін на бранців Кремля Україна віддала 35 сепаратистів

31 чоловік та 4 жінки з клунками у клітинку та валізами після 8 ранку завантажилися в літак з написом "Росія" на хвості.  Їхнього відльоту чекали, бо це був знак, що паралельно додому летять і українці. Як відправляли – у сюжеті.  

В обмін на бранців Кремля Україна віддала 35 сепаратистів

Залиште свій коментар

Вибір редакції