Українці повинні вистояти. Польські культурні діячі привітали Україну з Днем Незалежності

У головне свято країни українцям побажали миру і щастя.

Відомі польські культурні діячі привітали українців з 25-ою річницею Незалежності України.

Теплі слова і побажання для українців підготували актрісса Барабара Брильська, режисери Анджей Вайда, Єжи Гофман і Кшиштоф Зануссі, а також співачка Мариля Родович.

Польські культурні діячі _1
УНІАН
Барбара Брыльська

Брильська побажала українцям щастя і миру і розповіла, що переживає за долю нашої країни, пише Culture.pl.

"Для людини 25 років – це, якщо пощастить, третя-четверта частина життя. Для держави 25 років – це світанок, перші кроки. Україна мені дуже близька, я її люблю. У мене живе там багато друзів. З одного боку, я обожнюю цю країну, вболіваю всією душею і серцем за українців, а з іншого, страждаю, коли бачу, що там зараз відбувається. Я дуже співчуваю українцям, висловлюю свою солідарність з українським народом. У цей день я бажаю Україні світу. Це, мабуть, найголовніше. Українці опинилися у вкрай важкій ситуації. Мені весь час хочеться якось допомогти їм, але що ми, прості смертні, можемо...? Я в знак протесту відмовилася їхати в Севастополь на фестиваль, який російська сторона організувала одразу після захоплення Криму. На жаль, нічого більше я не можу зробити. Але давайте думати, говорити про Україну, не забувати про український народ і про те, що там відбувається в ці хвилини. Я бажаю всім українцям щастя. Нехай ця складна ситуація, ці військові дії якнайшвидше закінчаться".

Польські культурні діячі _2
УНІАН
Анджей Вайда

Відомий режисер і лауреат премії "Оскар" Анджей Вайда побажав Україні бути вільною і демократичною країною, і додав, що поляки поділяють з українцями перемоги і невдачі.

"Дорогі українські друзі! В день національного свята бажаємо, щоб Україна була вільною, демократичною, незалежною країною. Ми хочемо, щоб вона була частиною Європи. Пам'ятайте, що ми, поляки, поділяємо з вами не тільки перемоги, але й невдачі. Хворобливі і драматичні переживання дуже добре знайомі і нам. Але ви повинні вистояти! Дорогі українці, у вас попереду – перемога. Ми віримо в вас!"

Польські культурні діячі _5
УНІАН
Мариля Родович

Співачка Мариля Родович також побажала українцям миру і процвітання.

"Я хочу побажати всім українцям в день 25-річчя волі, щоб вони були щасливі. Бажаю вам миру. Нехай вся Україна розквітає!"

Польські культурні діячі _3
УНІАН
Єжи Гофман

Режисер Єжи Гофман у своєму привітанні нагадаємо про красивих українок і побажав нашій державі провести реформи та подолати корупцію.

"Якщо б ви запитали в мене, з чим в мене асоціюється Україна, я сказав би, що, в першу чергу, з красивими жінками. Я не займаюсь підлабузництвом, це правда, але хочеться з нагоди 25-річчя незалежності України сказати і якісь важливі слова. Я щиро бажаю Україні та українському народові провести необхідні реформи, які допоможуть подолати корупцію. Ще більше бажаю українцям світу. Адже тільки в мирній країні можна проводити реформи. Відсутність миру і корупція – це головні хвороби України, і я дуже хочу, щоб вона від них швидше позбулася".

Польські культурні діячі _4
УНІАН
Кшиштоф Зануссі

Ще один польський режисер Кшиштоф Зануссі побажав Україні слідувати європейським шляхом.

"Я хочу побажати Україні бути. Можливо, це звучить трохи зловісно, але це побажання в наші дні можна адресувати і всій Європі. Я мрію про те, щоб наш світ не розпався на частини, щоб ми всі не посварилися. В повітрі відчувається загроза і саме тому я кажу: "Будь". Я також хочу, щоб Україна орієнтувалася на систему, цінності якої пройшли випробування часом. Європейський шлях не ідеальний, однак це хороший шлях. В суспільствах, які обрали цю, а не іншу дорогу, життя більш справедлива. Там краще працюють інститути влади, люди заробляють більше, довше і здоровіше живуть, почувають себе більш захищеними. Європейське співтовариство стикається з тисячами проблем, але жити в демократії набагато краще, ніж без неї. Я бажаю Україні і українцям обирати і далі європейський шлях".

Сьогодні, 24 серпня, в центрі Києва відбувся військовий парад з нагоди 25-ї річниці Незалежності України.

Понад 200 одиниць техніки та майже чотири тисячі військовослужбовців різних родів військ, серед яких і демобілізовані бійці АТО, взяли в ньому участь.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: