Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українець із заблокованого лайнера розповів про очевидне поширення коронавірусу на борту. Ексклюзив ТСН

За добу смертельна недуга забрала життя ще 97 людей

Круїз, що перетворився на полон. З майже чотирьох тисяч людей на борту лайнера поки що обстежили лише третину. Діагноз коронавірус підтвердився уже у 130 людей. Серед них – українець, член екіпажу. Його госпіталізували, лікарі кажуть він у стабільному стані. На борту залишаються ще 24 наші співвітчизники.  Ексклюзивні кадри з лайнера для ТСН  зафільмував один із членів екіпажу.

«Зараз у все більшої і більшої кількості людей почали проявлятися симптоми. Якщо раніше цього не було помітно, то зараз вже дуже, серед них і в українців також», - каже  Тарас Філіппов, який перебуває на лайнері.

Сьогодні у Китаї перший робочий понеділок після святкування місцевого нового року. Щоб не допустити ще більшого спалаху, жителям усіх великих міст заборонили виходити надвір без масок. Дезінфікують навіть вагони у метро. Повсюди – санітарні кордони.

Відео Перший заражений коронавірусом українець перебуває у лікарні в стабільному стані

Українця шпталізували з круїзного лайнера, що стоїть біля берегів Японії. На борту лайнера залишаються ще 24 українці - усі вони члени екіпажу. Всього в ізоляції на кораблі - майже 4 тисячі людей. Недугу діагностували уже у 130 з них.  

Перший заражений коронавірусом українець перебуває у лікарні в стабільному стані

Тим часом в Ухані поховали лікаря-офтальмолога, Лі Веньляна. Він першим повідомив про початок епідемії ще у середині грудня. Тоді його звинуватили у поширенні брехливих чуток і змусили замовкнути. Два тижні тому він сам заразився смертельним вірусом і помер у лікарні. Його рідні кажуть, з ним навіть не дозволили попрощатись. «Нас не пустили в лікарню, де він помер і не дозволили навіть зайти в середину машини, яка перевозила його тіло. Сказали, що ми можемо заразитись. Навіть під час похорону я не змогла в останнє побачити свого сина», - розповідає мама лікаря.

За добу смертельна недуга забрала життя 97 людей – це найвищий показник від початку епідемії. Натепер померлих уже 910, інфікованих понад 40 тисяч. У китайських лікарнях не вистачає персоналу. Лікарі та медсестри розповідають, не виходять з роботи тижнями, рідних бачать лише по телефону.

Днями поширили у китайських соцмережах відео, як місцева поліція забирає на карантин родину, та відмовилась їхати в лікарню добровільно.

На евакуацію з Уханя – епіцентру епідемії – чекають майже 40 українців. Сподіваються вилетіти додому уже завтра. «Ми вчора заповнили заяви, що нас відправлять на карантин і буде неможливо відвідування наших близьких. Ми будемо повністю ізольовані, що крім лікарів нас ніхто відвідувати не зможе і ми даємо на це згоду», - розповідає чоловік.

Де в Україні облаштують карнатин, у МОЗі ще вирішують. Палат високого рівня ізоляції в Україні немає. Всесвітня організація охорони здоров’я тим часом направила у Китай  групу міжнародних експертів, які мають досвід роботи під час надзвичайних медичних ситуацій і мають допомогти впоратись зі спалахом смертельного вірусу.

Залиште свій коментар

Вибір редакції