Українець заради нареченої відмовився від евакуації з охопленого коронавірусом Уханя

Дата публікації
Українець заради нареченої відмовився від евакуації з охопленого коронавірусом Уханя

ТСН.ua

Дівчина родом з Південної Африки і її країна не вивозить своїх громадян.

Поки частина українців в Ухані чекають на евакуацію, яку постійно переносить українська влада, дехто з наших співвітчизників не збирається полишати міста. ТСН вдалось зв’язатись з киянином Юрієм, який вже два роки живе і працює у Китаї. Там хлопець зустрів кохання і заради нареченої залишається у місті-осередку розповсюдження коронавірусу.

Хлопець каже, що закохався у свою майбутню дружину з першого погляду. А напередодні Нового року освідчився дівчині і подарував обручку – і вона погодилась. Юрій та Роксен живуть разом у заблокованому місті вже понад два місяці. Роксен – з Південної Африки і уряд її країни вирішив, що не буде евакуйовувати своїх громадян. А полетіти разом до України вони не можуть, оскільки офіційно ще не одружені і не мають весільного сертифікату.

"Тому 14 лютого (на День закоханих) ми залишаємось тут і будемо святкувати, як зможемо", - каже Юрій.

Наречені кажуть, що всього необхідного для життя в Ухані вистачає, жодного дефіциту. Більш того, хоча на роботу люди поки не ходять, зарплату їм все одно виплачують. Однак людей на вулицях досі мало і всі ходять в масках та рукавичках.

ТСН.ua

Уряд радить не виходити з дому, всі розважальні заклади та різні об’єкти інфраструктури – бари, парки, громадський транспорт та інше – зачинені, тому молоді люди вимушені багато часу проводити вдома.

"Ми на 100% готові до подружнього життя. І сподіваємось, що до нашого весілля кордони Уханя відкриються і ми зможемо спокійно полетіти додому і зустрітись з нашими рідними", - додає хлопець.

ТСН.ua

Українець заради нареченої відмовився від евакуації з охопленого коронавірусом Уханя

Українець заради нареченої відмовився від евакуації з охопленого коронавірусом Уханя

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Наступна публікація