Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Українська кампанія": Міноборони РФ оплатило похорон тисячі військових за чотири роки

Переважна частина витрат на поховання припала на оплату поховання ветеранів Великої Вітчизняної війни та військових пенсіонерів.

Міноборони РФ оплатило похорон приблизно тисячі військовослужбовців діючої армії в 2013-2016 роках.

Про це пише РБК.

На це пішло 52,3 млн руб. Експерти вважають, що частина втрат припала на загиблих на Донбасі.

З 2013 по 2016 рік Міноборони Росії відшкодувало витрати на похорон понад тисячі діючих військовослужбовців і громадян, що проходили військові збори. Переважна частина витрат на поховання припала на оплату поховання ветеранів Великої Вітчизняної війни та військових пенсіонерів.

За підрахунками видання, щорічно з 2013 по 2015 рік Міноборони оплачувало похорон близько 250 військовослужбовців та учасників зборів. У 2016 році в бюджеті закладені кошти на похорон 277 діючих військових.

Міністерство оборони статистку по втратах публікувало в останній раз в 2009 році. Згідно з тими даними, в 2008 році загинув 471 військовослужбовець. Половина загиблих покінчили життя самогубством. На наступний рік генеральний прокурор Росії Юрій Чайка повідомив, що в 2009 році в армії загинуло 478 осіб. Після цього жодне з відомств не публікувало даних про загибель військовослужбовців в армії протягом п'яти років.

У відкритій частині федерального бюджету витрати на поховання військовослужбовців відображаються як частина держпрограми "Соціальна підтримка громадян". До 2015 року частина коштів на ці цілі могла проходити по засекреченої в значній мірі держпрограмі "Забезпечення державної безпеки".

За словами члена президентської Ради з прав людини Сергія Кривенка, що половина з виявлених ним загиблих військових у 2014-2015 роках, ймовірно, відноситься до втрат у ході "української кампанії". "Родичам не розкривали місця та обставини смерті, була відсутня чітка інформація про перевірки слідчими або органами військової прокуратури фактів загибелі", — розповідає експерт.

В 2016 році сума витрат на поховання зросла до 5,9 млрд руб. В 2017 році планується витратити до 6,3 млрд руб. У відомстві зростання цих витрат пояснюють щорічною індексацією тарифів на ритуальні послуги та встановлення і виготовлення надгробних пам'ятників. Крім того, позначається зростаючий курс іноземної валюти, що купується для оплати поховання військових пенсіонерів та учасників Великої Вітчизняної війни, які проживають у Литві, Латвії та Естонії.

Максимальна сума витрат на ритуальні послуги та встановлення пам'ятника встановлюється урядом. З 2013 по 2016 рік було прийнято чотири постанови, які визначають ці суми.

Нагадаємо, що у Донецьку кладовищі бойовиків, назване найманцями "Алеї слави", за останній рік зросла в три рази.

Зараз його площа складає більше семи тисяч квадратних метрів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції