Люблінський воєвода спровокував зростання антиукраїнських настроїв у Польщі — історик Купріянович

Люблінський воєвода спровокував зростання антиукраїнських настроїв у Польщі — історик Купріянович

Люблінський воєвода спровокував зростання антиукраїнських настроїв у Польщі — історик Купріянович

Купріянович відкинув висунуті звинувачення у порушенні польських законів.

Голова Українського товариства у Любліні, український історик Григорій Купріянович поки не має інформації про зміст позову, який подав на нього люблінський воєвода Пшемислав Чарнек через публічні висловлювання щодо українців-жертв Армії Крайової в 1944 році.

Про це науковець розповів у коментарі ТСН.ua.

"Поки у мене немає інформації щодо змісту позову, адже поки не отримував жодних документів. Тому наразі знаю тільки те, що прочитав у засобах масової інформації", — заявив він.

Купріянович наголосив, що не бачить у сказаному ним жодного приводу для звинувачень у порушенні польських законів.

"Наскільки мені стало відомо, звинувачення щодо мене стосується слів, які я сказав на урочистості в Сагрині 8 липня в пам’ять місцевих українських селян. Особисто я не бачу у сказаному мною жодного приводу для звинувачень. Усі факти, які я навів, відповідають правді, були вони представлені мною у контексті української історичної спадщини Холмщини", — наголосив вчений.

74 роки тому загинули тут громадяни Республіки Польща – православні українці, мешканці цієї землі, на якій століттями жили їхні предки. Загинули вони від рук інших громадян Республіки Польща, тому що говорили іншою мовою, ніж більшість, та були іншої віри. Той злочин проти людяності здійснили члени польської нації – партизани Армії крайової, що були солдатами польської підпільної держави

Григорій Купріянович

За його словами, звинувачення люблінського воєводи вже мають певні негативні наслідки для української громади. Зокрема, він зазначив про зростання антиукраїнських настроїв у частини польського суспільства та появу побоювань серед українців-громадян Польщі.

"Це триває вже майже півтора місяця — звинувачення на мою адресу особисто, дуже різкі та радикальні висловлювання у ЗМІ Люблінського воєводи Пшемислава Чарнека про мою особу, про українську громаду, про урочистості, які відбулися. І це вже має наслідки: з одного боку це зростання антиукраїнських настроїв в певних середовищах — у регіоні або навіть загалом у Польщі.

З іншого боку — з’явилася певна атмосфера побоювання серед представників української громади у Польщі, яка має негативний історичний досвід і в минулому побоювалась відкрито заявляти про свою національну та релігійну приналежність", — розповів він.

Історик також вважає, що проблема, що виникла, полягає не лише у звинуваченнях, у суто юридичній процедурі, а і має глибше коріння. Водночас він бачить позитив у тому, що українці у Польщі отримують підтримку не лише від української громадськості та української держави, а і від поляків, які також обурені цією ситуацією.

Нагадаємо, одному з лідерів української діаспори в Польщі закидають порушення нової редакції закону про польський Інститут національної пам’яті та зневаження польської нації.

Як зауважив на власній сторінці в соцмережі Facebook міністр закордонних справ України Павло Клімкін, підставою для позову став виступ Купріяновича 8 липня в селі Сагринь на відкритті пам’ятника місцевим українським селянам, які в 1944 році стали жертвами каральної акції підрозділу Армії Крайової. 

"Провиною" Купріяновича, наскільки я розумію, стало те, що він "мав сміливість" сказати, хто був жертвою, а хто здійснив злочин, тобто ще раз озвучив давно відомі факти, які досі нікому навіть на думку не спадало заперечувати", - пояснив українських дипломат.

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Повʼязані теми:

Наступна публікація