Український політв’язень переніс мікроінсульт у російській колонії

Український політв’язень переніс мікроінсульт у російській колонії

Радіо Свобода

Попри критичний стан здоров'я 58-річного бранця Кремля хочуть перевести до ШІЗО.

Український політв’язень, фігурант "справи Хізб ут-Тахрір" Інвер Бекіров, якого незаконно утримують у колонії російського міста Салават, переніс мікроінсульт.

Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За словами адвоката, Інвер сам звернувся за допомогою до медсанчастини колонії, де згодом знепритомнів. Лікарі діагностували мікроінсульт.

Попри критичний стан здоров'я 58-річного бранця Кремля хочуть перевести до  штрафного ізолятора через надумані порушення правил внутрішнього розпорядку.

"Перебування у ШІЗО може закінчитися для Інвера Бекірова найгіршим", — наголосила Денісова.

Вона попередила, що дії адміністрації виправної колонії є порушенням статті 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в'язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН та рекомендацій ВООЗ та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням.

Нагадаємо, що Росія безпідставно засудила Інвера Бекірова до 18 років позбавлення волі. Його звинувачують в участі в організації "Хізб ут-Тахрір", яку Кремль вважає терористичною. Він вже шостий рік перебуває за ґратами.

Разом з Бекіровим у межах ялтинської групи "Хізб ут-Тахрір" були засуджені: Муслім Алієв — до 19 років ув’язнення, Емір-Усеїн Куку — до 12 років, Вадим Сірук — до 12 років, Арсен Джеппаров — до 7 років і Рефат Алімов — до 8 років позбавлення волі.

Amnesty International назвала всіх фігурантів ялтинського "справи Хізб ут-Тахрір" в’язнями совісті.

Раніше МЗС назвало кількість громадянських журналістів, яких незаконно ув'язнили окупантами в Криму.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація