"Івану Грозному" Дем’янюку інкримінують 28 тисяч вбивств

В Німеччині стартує судовий процес над українцем Дем’янюком, який, за даними прокуратури, служив наглядачем у концтаборах. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Прокуратура Німеччини висунула уродженцю України Івану Дем’янюку, підозрюваному у скоєнні злочинів проти в'язнів нацистських концтаборів, звинувачення в пособництві у вбивстві майже 28 тисяч людей під час другої світової війни.

"Прокуратура в Мюнхені сьогодні пред'явила 89-річному Івану Дем’янюку звинувачення в пособництві в 27,9 тисяч вбивств", - мовиться у заяві прокуратури.

Про час початку суду над Дем’янюком, який, за даними прокуратури, служив наглядачем у концтаборах Треблінка і Собібор в окупованій Польщі, не повідомляється.

Дем’янюк емігрував до США в 1952 році, а в 1958 отримав американське громадянство, не повідомивши імміграційні служби про нацистське минуле.

Американська влада у 1986 році екстрадувала Дем’янюка до Ізраїлю, де його засудили до страти за злочини проти людяності. Підозрювали, що Дем’янюк - колишній наглядач-садист у концтаборі Треблінка на прізвисько Іван Грозний.

Згодом суд порахував його провину недоведеною і відмінив вирок, після чого він повернувся до США.

Сам Дем’янюк відкидає усі звинувачення і наполягає, що потрапив в полон до німців в 1942 році і був в концтаборі в’язнем.

Проте американська влада продовжила розслідування його діяльності, і в 2002 році суд визнав доведеним, що Дем’янюк під час Другої світової війни служив наглядачем у низці концентраційних таборів, на підставі чого ухвалив позбавити його громадянства і вислати з країни.

Дем’янюк був екстрадований у Німеччину в середині травня і з того часу чекає судового розгляду в одному з місць попереднього ув’язнення в Мюнхені.

Німецька прокуратура має в своєму розпорядженні докази, що підтверджують причетність Дем’янюка до нацистських злочинів. Серед них - свідчення співробітника СС, згідно з яким він служив наглядачем в концтаборі Собібор в Польщі в 1943 році, а також численні свідчення очевидців.

Зазначимо, 20 травня у Львові відбувся пікет, учасники якого протестували проти суду над Дем’янюком. На їхню думку, несправедливу "дискредитацію людини українського походження" влаштовано за допомогою російських і радянських спецслужб.

Читайте також:

Скаргу Демян’юка на депортацію зі США відмінила остання інстанція

Німеччині дозволили судити Дем’янюка не більше трьох годин

Львів став на захист українського нациста. На черзі інші міста

Французькі в’язні концтаборів подали позов проти Дем’янюка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: