Українському нацисту Івану Дем'янюку дозволили лишитися в США

Депортацію українця відклали на час розгляду судом скарги щодо його висилання у Німеччину. Там Дем’янюка повинні судити по обвинуваченні у нацистських злочинах.

Уродженцю України Джону (Івану) Дем'янюку, підозрюваному в пособництві нацистам під час Другої Світової війни, дозволили залишитися в США поки імміграційний суд розглядає скаргу на рішення екстрадувати його до Німеччини.

Раніше в квітні імміграційний суд спочатку припинив висилання Дем’янюка, а потім дав згоду на його негайне здійснення, не дивлячись на зауваження адвокатів щодо слабкого здоров’я 89-річного чоловіка.

Івана Дем’янюка підозрюють в пособництві вбивствам майже 29 тисяч полонених євреїв, що утримувалися в польських концтаборах Треблінка і Собібор, де, за версією слідства, вихідець з України працював охоронцем. "Іван Грозний" свою причетність до цих злочинів заперечує.

У 1950-х роках Дем’янюк емігрував до США, де поміняв ім'я Іван на Джон. У 1964 році він отримав громадянство США. Через 22 роки його за запитом ізраїльських правоохоронних органів екстрадували до Ізраїлю. Суд засудив Дем’янюка до страти, проте в 1993 році Верховний суд Ізраїлю скасував цей вирок за недостатністю доказів.

По завершенню судового розгляду Дем’янюк повернувся в Сполучені Штати. У 2002 році його позбавили громадянства за те, що він приховав свій зв'язок з нацистами.

Питання про екстрадицію Дем’янюка вирішувалося протягом майже 7 років, його пропонували вислати зокрема й в Україну.

Сам "Іван Грозний" просив не висилати його із США, оскільки, в Україні, за словами Дем’янюка, його б піддали тортурам.

Читайте також:

США погодились видати Німеччині українського нациста Дем’янюка

Коко Шанель співпрацювала із нацистами

США не видали Німеччині українця-нациста

Австралія видасть Угорщині одного з останніх нацистських злочинців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: