Українцям в Росії не потрібні українські школи

Запитів до управління освіти на відкритя українських шкіл від батьків і громадських організацій практично не поступає.

Росія заявляє про відсутність запитів від української діаспори на відкриття шкіл з українською мовою викладання. Про це заявив офіційний представник МЗС Росії Андрій Нестеренко.

"Незважаючи на велику чисельність українців, що проживають на території Російської Федерації, запитів на відкритя повноформатних шкіл з боку батьків і громадських організацій до федеральних і регіональних органів управління освітою практично не поступає", - повідомив Нестеренко.

Це, за його словами, очевидно, пояснюється близькістю східнослов'янських мов і культур, загальною історією і єдиною православною християнською вірою. Крім цього, повідомив він, культурні заходи, які проводяться в Росії різними громадськими організаціями, в значній мірі враховують потреби етнічних українців.

За словами Нестеренко, з указаних причин в РФ нема шкіл, де вся навчальна програма викладається українською: "Існують лише школи з етнонаціональною (етнокультурною) складовою. До неї віднесені: рідна мова і література, регіональна (національна) історія, курси історії рідної культури і т.п".

Також Нестеренко повідомив, що в Росії, за даними всеросійського перепису населення 2002 року, загальна кількість українців складає 2 942 963 осіб (з них 76,5% - міське населення, 23,5% - сільське).

Читайте також:

БЮТ пропонує карати за спілкування російською мовою

Мера Львова просять не закривати російську школу

Росія вважає, що її телебачення виконує гуманітарну місію в Україні

Даішники побили пенсіонера за прохання розмовляти українською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: