"Укртатнафта" повністю перейшла Україні

Український суд вирішив, що російська сторона порушила українське законодавство та умови статутного фонду "Укртатнафти", вилучивши з нього свої кошти.

"Укртатнафта" як спільного підприємства більше не існує.

Про це йдеться у заяві ЗАТ "Укртатнафта" до керівництва "Татнефть" з вимогою припинити спікуляції навколо підприємства.

Російська "Татнефть" заявило, що винесене 3 листопада рішення Господарського суду Полтавської області є незаконним. Цим судовим актом була визнано недійсною купівлю "Татнефтью" 8,6% акцій ЗАТ "Укртатнафти", крім того, суд зобов`язав ВАТ "Татнефть" повернути цей пакету акцій ЗАТ "Укртатнафта" емітенту. Також глава Наглядової Ради ВАТ "Татнефть" Рустам Мінніханов заявив, що "Укртатнафта" має продовжити своє існування як спільне підприємство України і Татарстану.

"Укртатнафта" заявляє, що Госпсуд Полтавської області визнав, що у процесі придбання акцій "Укртатнафти" "Татнефть" порушила чинне законодавство України. Зокрема, без узгодження з українською стороною було змінено вид внеску до статутного фонду "Укртатнафти".

"Укртатнафта" нагадує, що згідно з Міжурядовою угодою між Україною і Республікою Татарстан про створення компанії, Україна внесла до статутного фонду спільного підприємства Кременчуцький НПЗ, а Татарстан і ВАТ "Татнефть" мали передати права користування 25-ма родовищами нафти у Татарстані.

Але натомість Татарстан вніс до статутного фонду підприємства акції "Татнефтепрому". А ще один акціонер "Укртатнафти" - ВАТ "Татнефть" - замість нафтових родовищ без узгодження з українською стороною перерахувала грошові кошти.

При цьому наголошується, що Київський апеляційний господарський суд своїм рішенням від 14 травня 2009 року визнав недійсним рішення загальних зборів акціонерів ЗАТ "Укртатнафта" про зміну структури внесків засновників. Дане рішення Київського апеляційного госпсуду 29 жовтня було залишене без змін Верховним судом України.

"Протягом 2007-2009 років у Татарстані було проведено великомасштабну аферу, в результаті якої внесені татарською стороною до статутного фонду "Укртатнафти" 73,92% акцій ВАТ "Татнефтепром" були фактично викрадені у нашої компанії. Ряд упереджених судових рішень призвели до протиправного вилучення внеску татарської сторони до статутного фонду "Укртатнафти", - повідомляється у заяві.

При цьому, відчуження внеску татарської сторони до статутного фонду "Укртатнафти" сталося з порушенням ряду міждержавних угод.

"11 вересня 2009 року у Казані пройшли торги з продажу вилучених протиправним чином у нашої компанії 73,92% акцій ВАТ "Татнефтепром", які придбало ЗАТ "Алойл", близьке до керівництва "Татнефті", - повідомляється у заяві.

Тим самим за ініціативи представників Татарстану із статутного фонду спільного підприємства "Укртатнафта" було виведено останній реальний внесок татарської сторони. Отже, є всі юридичні підстави стверджувати – ЗАТ "Укртатнафта" як спільного українсько-татарського підприємства не існує, йдеться у заяві.

"Ми розцінюємо позицію татарської сторони щодо нібито продовження існування "Укрататнафти" у формі СП як посягання на власність української держави (нагадаємо, що 43% акцій ЗАТ "Укртатнафта" перебувають у державній власності України) і спробою дискредитувати українську судову систему", - йдеться у заяві.

Читайте також:

Російська "Татнафта" буде вимагати в України 5 мільярдів доларів

Суд заборонив ліквідовувати найбільший нафтопереробний завод України

"Укртатнафту" ліквідували

У Росії арештували майно "Укртатнафти"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: