Умаров розповів про фінансування Соросом діяльності Закаєва

За словами Умарова, Сорос передав Закаєву десять мільйонів доларів на проведення Всесвітнього чеченського конгресу в Польщі.

Лідер чеченських бойовиків Доку Умаров заявив, що діяльність Ахмеда Закаєва фінансується Джорджем Соросом. Як повідомляють російські ЗМІ, відповідну заяву Умарова було оприлюднено на одному з сайтів бойовиків.

За словами Умарова, Сорос передав Закаєву десять мільйонів доларів на проведення Всесвітнього чеченського конгресу в Польщі. Умаров вважає, що від цих грошей «немає і не буде ніякої користі джихаду і мусульманам», оскільки конгрес проводився з метою досягнення миру політичним шляхом. Умаров стверджує, що метою конгресу був розкол у рядах бойовиків.

Під час роботи чеченського конгресу в Польщі у вересні 2010 року Закаєв, видати якого вимагає Росія, був затриманий польською поліцією, але пізніше був звільнений і повернувся до Великобританії.

У жовтні 2010 року Закаєв розпустив уряд самопроголошеної республіки Ічкерія, що він очолював, і заявив про підпорядкування Хусейну Гакаеву, який очолив Держкомітет оборони.

У вересні Умаров вже заявляв про розкол серед екстремістів. Тоді відповідальність за це він поклав на арабського польового командира Муханнада, якого вважають представником "Аль-Каїди" на Кавказі. До цього Умаров звинувачував у розколі ще трьох польових командирів — Асланбека Вадалова, Хусейна Гакаєва і Тархана Газієва. Повідомлялося, що Умаров усунув їх від командування і заявив, що вони підлягають шариатскому суду.

У серпні 2010 року в інтернеті з'явилося відеозвернення Умарова, в якому він говорив про складання своїх повноважень. Пізніше Умаров цю заяву спростував.

Читайте також:

Новий лідер бойовиків напав на парламент Чечні, щоб прославитися

Закаєв присягнув новому лідеру чеченських бойовиків

Розкол на Кавказі: бойовики обрали нового лідера замість Доку Умарова

Доку Умаров віддав під шаріатський суд опальних командирів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: