Умаров вибрав наступником найбільш "відмороженого" бандита Чечні

Асламбек Вадалов вважається одним з найбільш зухвалих і "відморожених" бандитів республіки.

Асламбек Вадалов, якого колишній лідер чеченських сепаратистів Доку Умаров призначив своїм наступником в якості "кавказького еміра", вважається одним з найбільш зухвалих і "відморожених" бандитів республіки. Так стверджують гудермеські оперативники, на чиїй території Вадалов неодноразово проводив операції проти міліціонерів.

"Йому може пред'явити рахунок за загибель родичів чи не кожна друга сім'я в Гудермеському і Ножай-Юртовському районах, тому живим цей бандит ні за яких обставин не здасться", - сказав один із міліціонерів.

Найкривавішою акцією, організованою Вадаловим, вважається рейд на його рідне село Ішхой-Юрт у 2004 році. Бойовики так званого східного фронту, яким він раніше керував, приїхали в село на машинах. Всередині знаходилися близько 20 автоматників у масках. Обидва виїзду з села бойовики перекрили своїми машинами, після чого почали перевіряти документи у всіх місцевих жителів.

Ті вирішили, що це чеченський ОМОН, тому першими до них вийшли міліціонери, які, підходячи, називали свої імена та звання. Після цього бойовики їх відразу розстрілювали. Всього в той день вони були вбиті десять правоохоронців.

У лютому 2007 року з'явилася інформація про те, що уродженець села Ішхой-Юрт Гудермеського району Вадалов був знищений під час спецоперації. Проте на ділі це виявилося не так: у 2008 році він вже вчинив збройний напад на село Беной-Ведено в Ножай-Юртському районі Чечні. Тоді було вбито три люди і спалено декілька будинків, які належали співробітникам чеченської міліції.

Крім того, він керував нападом бойовиків на гірське село Беной-Ведено в Чечні в ніч на 13 червня 2008 року. Тоді були спалені п'ять будинків і дві машини, які належали сім'ям співробітників міліції, розстріляна "Нива", в якій знаходилися батько і два сини Есаеви.

У цілому, Вадалов, який брав участь в обох чеченських кампаніях, пропагує атаки саме на міліціонерів і спеціалізується на подібних терактах, на відміну від Умарова. Висувається версія, що незадоволеність соратників колишнього "кавказького еміра" його тактикою, яка, на їхню думку, могла дискредитувати ідею незалежної Ічкерії, вилилося у вимоги піти у відставку самостійно. Такої думки дотримується, зокрема, сепаратист Ахмед Закаєв, який переховується від російських судів у Лондоні.

За його словами, Умаров втратив довіру, коли почав проводити операції проти мирного населення. "Доку Умаров проливав кров безвинних людей, оголосивши війну незрозуміло кому і за що, а його наступник, Асламбек Вадалов, наскільки я знаю, людина інших поглядів, прихильник створення незалежної чеченської держави", - заявив Закаєв.

Нагадаємо, лідер чеченських сепаратистів Доку Умаров офіційно склав з себе повноваження "еміра Кавказького емірату", як він називає свою посаду, і призначив своїм наступником Асламбека Вадалова. Ні в Москві, ні в Грозному офіційні особи поки ніяк не відреагували на заяву Умарова про відставку.

Читайте також:

Доку Умаров склав з себе повноваження "еміра Кавказького емірату"

Російські спецслужби почали труїти чеченських бойовиків отрутою: вже 17 жертв

Співробітники Баксанської ГЕС під тортурами допомогли терористам

ВідеоУмаров вибрав наступника

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: