Умаров зняв з посади ідеолога бойовиків Удугова за відео про свою відставку

Удугова відсторонили від справ головного ідеолога бойовиків. Удугов є "директором інформаційно-аналітичної служби "Імарат Кавказ"

Доку Умаров тимчасово відсторонив від справ головного ідеолога бойовиків Мовладі Удугова. З'ясувалося, що саме він допустив появу в Мережі відеоролика, в якому Умаров знімає з себе повноваження "еміра Кавказького емірату", як він називає свою посаду, і представляє свого наступника - Асламбека Вадалова.

Пізніше виявилося, що це відео було зроблено для внутрішнього користування, тобто було звернено тільки до "еміра Дагестану, Інгушетії і Кабарди". Умаров хотів попередньо обговорити свій відхід з ними, а вже потім заявляти або не заявляти про нього публічно. Однак Удугов з якихось причин поквапився і дозволив його публікацію в Мережі завчасно.

Мовладі Удугов є "директором інформаційно-аналітичної служби "Імарат Кавказ" і відповідає, зокрема, за роботу сайту kavkazcenter, де і з'явилося відеозвернення Умарова.

Нинішній інцидент експерти пов'язують з розбіжностями всередині терористичного підпілля. На думку спеціалізується на вивченні проблем Кавказу експерта Центру Карнегі Олексія Малашенка, публікація відеозвернення Умарова - добре спланований спектакль, спрямований на те, щоб скомпрометувати "імаратчіків", і зокрема, того ж Удугова.

Нагадаємо, 1 серпня в Мережі з'явилося звернення Умарова, в якому він заявляє, що вже не молодий і здоров'я не дозволяє йому очолювати "Імарат Кавказ". Експерти відразу припустили, що в його словах тільки частка правди. Можливо, він дійсно хворий, проте більшість засумнівалися, що Умаров остаточно йде на спочинок. Висловлювалися припущення, що він збирається виїхати за кордон, наприклад, в Косово і там займеться вербуванням нових бойовиків.

Через деякий час на сайті з'явилося нове звернення, датоване 2 серпня. У ньому Умаров заявив, що у зв'язку з обстановкою, що склалася на Кавказі вважає неможливим скласти з себе повноваження. Попередню заяву, в якій він відрікся від влади, "відміняється", вона була, як висловився Умаров, "сфабрикована".

Читайте також:

Доку Умаров склав з себе повноваження "еміра Кавказького емірату"

Умаров вибрав наступником найбільш "відмороженого" бандита Чечні

Доку Умаров передумав складати з себе повноваження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: