Унаслідок землетрусу в Японії перервалася робота система охолодження палива "Фукусіма-2"

Поки не зафіксовано витоків радіації і підвищення температури стрижнів.

Після землетрусу робота системи охолодження відпрацьованого ядерного палива на третьому енергоблоці АЕС "Фукусіма-2" на деякий час зупинялася після спрацювання автоматики.

Про це пише ТАСС.

Витоку радіації після зупинки системи охолодження не зафіксовано. У басейні знаходяться 2544 паливних стрижня.

АЕС "Фукусіма-2", як і майже всі інші атомні об'єкти в країні, була зупинена після землетрусу і цунамі в березні 2011 року. Для їх перезапуску потрібне схвалення місцевого населення і влади, які в більшості випадків виступають проти атомної енергетики.

В Японії працюють тільки два реактора, обидва розташовані на південно-заході країни. Однак навіть у неактивному режимі енергоблоків потрібні системи, що забезпечують охолодження відпрацьованого палива.

Нагадаємо, в березні 2011 року недалеко від Японії стався найсильніший землетрус магнітудою 9,0, за яким послідувало потужне цунамі, це зруйнувало безліч міст в країні і ледь не стерло з лиця землі місто Окума в префектурі Фукусіма. Система захисту АЕС Фукусіма-1, розташованої в місті, не витримала підземних поштовхів і цунамі: вчені зафіксували викид радіації.

В результаті катастрофи 60-кілометрова зона навколо зруйнованого реактора атомної станції була оголошений зоною відчуження. Близько 100 тис. жителів регіону були спішно евакуйовані: люди покидали свої будинки, іноді не встигаючи захопити навіть предмети першої необхідності. На вулицях залишилися кинуті автомобілі, в магазинах – гори нікому не потрібних товарів, в будинках – кинуті наспіх речі.

Для порівняння, ви такожа можете віртуально прогулятися в Прип'ять, подивившись панорами міста-примари, які зняті в 360 градусів. Тут ви можете пройтися головною площею міста і заглянути в порожні будинки.

Живучи у великому місті, важко уявити, що натовп і тиснява буває не скрізь. У світі існують і порожні міста, або міста-примари. Список таких міст вельми великий. Одним з таких примар є Прип'ять. Ми вирішили пригадати інші міста-примари у всьому світі, такі ж занедбані, як і Прип'ять (клікніть на зображення, щоб перейти до матеріалу).

В одного з ліквідаторів аварії на атомній електростанції Фукусіма виявили рак

Японська влада підтвердила перший випадок захворювання на рак через ліквідацію наслідків на атомній електростанції Фукусіма. Хворобу діагностували в одного з рятувальників, який брав участь в розчистці завалів. Чоловіку виплатять компенсацію, проте її суму не називають. Зараз лікарі вивчають ще три випадки захворювання на рак та досліджують, чи мають вони зв’язок із трагедією на Фукусімі. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: