Уперше Uber опублікував звіт про безпеку. У ньому – пів тисячі зґвалтувань і понад сто смертельних аварій

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Uber часто критикували за непрозору інформацію про безпеку користування сервісом.

Таксі-сервіс Uber опублікував довгоочікуваний звіт про безпеку, в якому аналізуються різні інциденти під час користуванням службою у США в 2017-2018 роках.

Про це пише Медуза.

Так, за два роки компанія отримала 5981 повідомлення про сексуальні домагання. З них 464 заяви про зґвалтування і 587 – про спробу зґвалтування.

Понад половина повідомлень про сексуальні домагання – це скарги на торкання рота, грудей, сідниць або геніталій. Також повідомлялося про спроби поцілувати, лизнути або укусити названі частини тіла. Ще понад тисячу випадків – торкання до інших частин тіла, наприклад, рук або ніг.

Зазначається, що жертвами зґвалтування ставали і клієнти (92% випадків), і водії (7%). Найчастіше жертвами були ті, хто ідентифікує себе як жінок, - 89%. Водночас серед зареєстрованих повідомлень про зґвалтування 8% було від тих, хто ідентифікує себе як чоловіків, і 1% - від людей, які зараховують себе до гендерних меншин.

У звіті Uber наголошує, що зґвалтування відбувалися в одному випадку з п'яти мільйонів поїздок, а спроби – в одному випадку з чотирьох мільйонів.

Згідно зі звітом, в результаті аварій під час користування Uber у США загинули 107 осіб. Ще 17 людей померли через напади.

Зазначається, що за 2017-2018 рік водії Uber зробили 2,3 мільярда поїздок в США. У компанії підрахували, що понад 99,9% всіх поїздок закінчилися благополучно.

Uber часто критикували за непрозору інформацію про безпеку користування сервісом, у деяких країнах компанії відмовляли у ліцензії.

Як передає Associated Press, генеральний директор Uber Дара Хосровшахі написав у звіті: "Я підозрюю, що багато людей будуть здивовані, наскільки рідкісними є подібні інциденти; інші зі зрозумілих причин будуть думати, що їх все ще занадто багато. Деякі люди оцінять, як багато ми зробили для безпеки; інші скажуть, що у нас попереду багато роботи. Усі вони мають рацію".

Майк Бомбергер, адвокат, що представляє в судах справи понад 100 жертв сексуальних домагань проти Uber та інших таксі-сервісів привітав публікацію звіту. Водночас Бомбергер вважає, що 80-90% повідомлень зі звіту можна було б уникнути, якщо б в автівках були камери, а компанія повідомляла про кожен з випадків у поліцію.

Нагадаємо, 2017 року виникли проблеми між між компанією Uber та міською владою Лондона. У місті зупинили ліцензію для сервісу таксі, компанію звинуватили у невиконанні умов, необхідних для таксі, а також недостатнього захисту прав клієнтів. 

Згодом суд у Лондоні дозволив компанії працювати у місті за тимчасовою ліцензією. Проте для цього таксі-сервісу довелося погодитися на низку умов міської влади.

Відео У США, Великій Британії та Австралії відбулись акції протестів водіїв Uber

Водії у США, Великій Британії та Австралії на знак протесту проти низької зарплати влаштували страйк. Зокрема у Лос-Анжелесі, Нью-Йорку, Чикаго поїздки не виконували протягом 24 годин.  

У США, Великій Британії та Австралії відбулись акції протестів водіїв Uber

Залиште свій коментар

Вибір редакції