Перейти до змісту
Уперше в історії Франції: експрезидента Саркозі звинуватили у створенні "злочинної спільноти"

Уперше в історії Франції: експрезидента Саркозі звинуватили у створенні "злочинної спільноти"

Це вже четверта справа стосовно Ніколя Саркозі.

У Франції експрезидента країни Ніколя Саркозі звинуватили в участі в "злочинній групі". Йдеться про підозру у фінансуванні його передвиборчої кампанії з Лівії в 2007 році. Зазначається, що це перший випадок, коли подібні звинувачення висуваються проти колишнього президента Французької Республіки.

Про це в п'ятницю, 16 жовтня, повідомляє BFMTV з посиланням на Національну фінансову прокуратуру.

Перед цим Саркозі чотири дні спілкувався з антикорупційними суддями.

Пізніше Ніколя Саркозі відреагував постом у соцмережах, у якому продовжує наполягати на своїй невинуватості.

"Я відповів на всі поставлені питання, жодного разу не утруднившись з відповіддю, і тепер мою невинуватість знову ставлять під сумнів рішенням, яке доповнюється нікчемними доказами непрозорого фінансування", - заявив Саркозі.

Нагадаємо, що правоохоронні органи вважали, що виборчу кампанію міг фінансувати Муаммар Каддафі. Тому після закінчення терміну повноважень Саркозі на президентській посаді в 2012 році почали прослуховування його телефонних розмов.

Слідство зацікавилося передачею коштів через одного з давніх соратників Саркозі - Тьєррі Гобера. Проти нього звинувачення в участі в злочинному угрупованні висунули в січні цього року. Слідство підозрює, що ці перекази могли використовуватися для фінансування кампанії Саркозі.

Крім того, між 23 листопада і 10 грудня має відбутися суд щодо звинуваченню в корупції у справі про "підслуховування", а між 17 березня і 15 квітня 2021 року - про нелегальне фінансування виборчої кампанії 2012 року, у якій показники витрат нібито були занижені.

Відео Екс-президента Саркозі звільнили з-під арешту після допиту

Політику оголосили, що його вважають підозрюваним у справі про незаконне фінансування передвиборчої кампанії. Йдеться про події майже 11-річної давнини. За версією слідства, спонсором кампанії Саркозі був лівійський диктатор Муаммар Кадаффі. Від якого французький політик начебто таємно отримав 50 мільйонів євро. Сам Саркозі звинувачення відкидає.

Екс-президента Саркозі звільнили з-під арешту після допиту

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин