Уперше за сотню років біологам в Африці вдалось зняти на камеру "міфічного" чорного леопарда

Уперше за сотню років біологам в Африці вдалось зняти на камеру "міфічного" чорного леопарда

Фото: Facebook \ San Diego Zoo

Лише на нічних та інфрачервоних зображеннях можна розгледіти плямистий візерунок тварини.

Біологам в Африці вдалося зробити унікальні кадри напівміфічного чорного леопарда – вперше і востаннє на континенті тварину вдалось сфотографувати 1909 року в Ефіопії.

Про це повідомляє CNN.

Нік Пілфольд, вчений з Сан-Дієго, який працює в сфері охорони довкілля, розповів: рідкісні кадри вдалось отримати після кількох місяців роботи і очікування.

Його команда минулого року розмістила спеціальні камери біля заповідника Лойсаба у Кенії, аби стежити за популяцією леопардів, які занесені до Червоної книги. Тоді до них дійшли чутки про появу чорного леопарда.

Для перегляду фото гортайте вправо:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений San Diego Zoo (@sandiegozoo)

Вони посилили спостереження і за кілька місяців отримали результати. Як пояснив Пілфольд, забарвлення шерсті леопарда стає абсолютно чорним через меланізм – мутація, що призводить до надлишкового продукування пігменту. Фактично, це протилежність альбінізму.

Хоча шерсть леопарда чорна на вигляд вдень, на нічних та інфрачервоних зображеннях можна розгледіти плямистий візерунок тварини.

Біолог додав, що меланізм зустрічається приблизно у 11% леопардів у всьому світі, але більшість таких леопардів, яких також називають чорними пантерами, живуть в Південно-Східній Азії. "Чорні леопарди в Африці надзвичайно рідкісні", - наголосив Пілфольд.

Нагадаємо, у Південній Африці туристи заскочили гепардів за "сексом утрьох". Відео здивували навіть фахівців з понад 15-річним досвідом у галузі - вони ніколи не бачили подібного. Окрім того, що подібна поведінка в принципі нетипова для тварин, гепарди славляться своєю сором'язливістю

Повʼязані теми:

Наступна публікація