Упійманий у Білорусі американський шпигун оголосив голодування

Враховуючи стан здоров'я ув'язненого громадянина США, його життя під загрозою.

Громадянин США Еммануїл Зельцер, який у серпні минулого року був засуджений білоруським судом до 3 років позбавлення волі за використання свідомо хибних документів і замах на комерційне шпигунство, оголосив голодування.

Як повідомив адвокат американця, враховуючи стан здоров'я ув'язненого, його життя під загрозою. Він наголосив, що підзахисний просить амністувати його.

"Ми не маємо претензій до Могильовської колонії, але Мінський міський суд чомусь затримує документи, необхідні для того, щоб у колонії могли розглянути питання про застосування амністії до Зельцера", - сказав адвокат. Правоохоронні органи Білорусі поки відмовляються від будь-яких коментарів щодо даної інформації.

Зельцер підпадає під закон про амністію, який був підписаний президентом Білорусі 5 травня і опублікований 7-го числа. Так, закон передбачає звільнення осіб, не перерахованих в статті 1 і 2 закону, засуджених не більше ніж на шість років і що відбули не менше чверті свого терміну. Зельцер, заарештований 12 березня 2008 року і засуджений на три роки, відбув навіть більше цього терміну.

Таким чином, "формальних перешкод до того, щоб бути звільненим по цій амністії, у Зельцера немає. В усякому разі, їх не було до сьогоднішнього дня", вважає його адвокат.

Зельцер був затриманий в Мінську 12 березня 2008 року разом зі своєю помічницею - громадянкою Росії Владленою Функ (Брусковою), яка також була засуджена судом до 1 року колонії. В даний час Брускова відбула покарання, звільнена з місць позбавлення волі і депортована на батьківщину.

11 серпня 2008 року Зельцер був засуджений Мінським міським судом за комерційне шпигунство і використання підроблених документів до 3 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму.

Раніше у ЗМІ висловлювалася думка, що арешт Зельцера пов'язаний із справою про суперечку за спадок померлого в Лондоні бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі.

Зельцер - колишній радянський емігрант, є експертом по боротьбі з організованою злочинністю і відмиванням грошей у Росії і колишніх радянських республіках. Зельцер фігурував і в справі про ймовірне відмивання грошей через Bank of New York.

Читайте також:

На Білорусь обрушилися тропічні торнадо

Між Росією та Білоруссю розгорілася "молочна війна"

Лукашенко порадив міністру фінансів Росії полікуватися

Лукашенко заборонив білорусам кланятися Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: