Урочиста інавгурація, перші укази і початок масштабних перетворень: Байден став 46-м президентом США
Урочиста церемонія інавгурації відбулась напередодні в Капітолії.

Джо Байден став 46 президентом Сполучених Штатів Америки. Урочиста церемонія інавгурації відбулась напередодні в Капітолії. Потому Байден вирушив у Білий дім і вже там оголосив про початок масштабних перетворень у країні.
Першими указами Байден переважно скасував те, що наробив Трамп, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 21 січня.
"Я урочисто присягаюсь, що буду чесно виконувати обов'язки президента Сполучених Штатів і робити все, що в моїх силах, щоб підтримувати, охороняти та захищати конституцію Сполучених Штатів", - сказав Байден під час інавгурації.
До слова, такої інавгурації Америка ще не бачила: порожнє середмістя в облозі військових, прапори на Нейшенал Молі замість багатотисячної юрми. А гості підбирають маски під колір одягу: Лора Буш в блакитній, Обами - в чорних, як і перша в історії країни віце-президентка Камала Гарріс із чоловіком.
Вся Америка прикипіла до телевізора, слухаючи промову 46-го президента, а з нею - і весь світ. "Сьогодні, у цей січневий день, я всією душею хочу об'єднати Америку, наш народ, нашу націю. І я прошу кожного американця долучитися до мене у боротьбі з нашими ворогами: люттю, обуренням і ненавистю, екстремізмом, беззаконням, насиллям, хворобою, безробіттям і безнадією", - виголосив новий президент США.
Відео Якими були перші години президентства Байдена
Джо Байден - 46 президент Сполучених Штатів. Урочиста церемонія інавгурації відбулась напередодні в Капітолії. Потому Байден вирушив у Білий дім і вже там оголосив про початок масштабних перетворень у країні. Першими указами Байден переважно скасував те, що наробив Трамп. Новий президент повернув США у ВООЗ та Паризьку кліматичну угоду, а також зупиняє будівництво стіни на кордоні з Мексикою. Про перші години Байдена, президента з Вашингтона – у сюжеті.

Крім експрезидентів, конгресменів та губернаторів, запрошення на інавгурацію дістали і дипломати з усіх країн світу, серед них і український посол. Нова епоха, нові традиції: усіх попередньо тестували на коронавірус. "Це було організовано на парковці Пентагона, дуже добре організовано. Ми під''їжджали на машинах, у кожного брали мазок. Через пів дня прийшов код, що в мене все нормально, так само і у дружини. Це була перепустка на інавгурацію", - розповів Володимир Єльченко, посол України у США.
Попередній президент Дональд Трамп полетів з Вашингтона за дві години до початку інавгурації. Епоха Трампа завершується так само, як почалася: всупереч усім державницьким традиціям Сполучених Штатів. Він так жодного разу і не потис Байдену руку, як робили усі його попередники, не визнав вголос своєї поразки. В новому Сенаті на Трампа чекає другий імпічмент.
Тим часом Байден рушив до Білого дому: виходить з машини, крокує за руку з дружиною по Пенсильванія авеню. На запитання, чи залишив йому Трамп в Овальному кабінеті листа, як зазвичай робили усі попередники, розкривати суть відмовився. "Президент написав дуже щирого листа. Оскільки це приватний лист, я не стану говорити про це, доки не поговорю з ним самим. Але лист був щирим", - розповів Байден.
Першим іноземним лідером, з яким Байден поговорить телефоном, став канадійський прем'єр-міністр Джастін Трюдо. Час, як сказала прессекретарка президента, знову налагоджувати контакти з сусідами. Не забариться і телефонна розмова з українським президентом. Трампа вона довела до імпічменту, однак Байден чудово знає наші реалії і наших політиків. Відтак Україні з американською допомогою стане і легше, і складніше водночас. Цей американський президент фінансуватиме лише реформи, а не їх видимість.