Урок постправди: у Росії у книзі популярного історика замінили згадки про брехню Путіна на брехню Трампа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Автор сам був не проти правок, щоб книга не піддалася цензурі або забороні.

У російській редакції книги популярного ізраїльського письменника та історика Юваля Ноя Харарі "21 урок для XXI століття" помітили розбіжності у тексті, як порівняти з виданнями цієї книги в інших країнах.

Як пише Meduza, книга вийшла в США, Канаді та низці європейських країн у вересні-жовтні 2018 року і стала помітною подією, рецензію на неї в The New York Times написав Білл Гейтс.

Прочитавши «21 урок 21 століття» Харарі. Разюча різниця у перекладах українською і російською мовами потужно засвідчує...

Опубліковано Андреєм Черниковим Субота, 20 липня 2019 р.

Розбіжності в тексті помітили в розділі під назвою "Постправда". Починається глава однаково з фрази: "Сьогодні нам постійно твердять, що ми живемо в нову страшну епоху „постправди“, оточені брехнею і вигадкою". У західних версіях після цієї фрази як приклад наводиться брехня російського президента Володимира Путіна про присутність російських військових у Криму під час анексії. А ось в російській редакції як приклад наводиться Дональд Трамп, який "зробив понад 6000 неправдивих заяв" за період після інавгурації.

Також в російському виданні є відредагована інформація у розділі "Війна" підрозділі "Погляд з Кремля". Приєднання Криму до Росії там названо "єдиним успішним вторгненням XXI століття, до якого вдалась велика держава". Автор пише, що сама Росія "не вважає анексію Криму вторгненням в чужу країну", а от у європейських виданнях ремарки про те, що Росія не вважає себе агресором немає, а є фраза "поселила страх в душах сусідів".

ВідеоЧеркаси без газу

Заява самого письменника про правки в російській версії книги опублікував сайт NEWSru.co.il. Харарі заявив, що погодився на виправлення, які не спотворюють головних ідей книги - про небезпеку диктатури, екстремізму і нетерпимості. Автор хоче, щоб ці ідеї досягли "якомога ширшої аудиторії. Зокрема аудиторії, яка живе в країнах з недемократичним режимом. Деякі приклади в цій книзі можуть відштовхнути цю аудиторію або призвести до цензури з боку певного режиму. З цієї причини я зрідка допускаю адаптацію книг і затверджую зміни певних прикладів — але ніколи основних думок твору".

ВідеоЧеркаси без газу

Залиште свій коментар

Вибір редакції