Уругвай закрив кордон з Аргентиною

Президент Уругваю Табаре Васкес наказав закрити кордон з Аргентиною, побоюючись протестів аргентинців проти запуску целюлозно-паперового комбінату.

Президент Уругваю Табаре Васкес (Tabare Vazquez) наказав Міноборони закрити кордон з Аргентиною, побоюючись проникнення на територію країни аргентинців, протестуючих проти запуску збудованого в Уругваї целюлозно-паперового комбінату.

Як повідомляють уругвайські ЗМІ, ВПС Уругваю також одержали наказ перешкодити польотам авіації в прикордонній п'ятикілометровій зоні навколо комбінату, що належить фінському концерну "Мется-Ботніа".

Аргентинська сторона вважає, що будівництво комбінату приведе до забруднення навколишнього середовища, зокрема, річки Уругвай, що позначиться на здоров'я проживаючих там людей. Власті Уругваю ввели надзвичайні заходи, щоб уникнути на території країни можливих масових акцій протесту аргентинців з прикордонних районів.

Президент Уругваю, який знаходиться в Чилі на Ібероамериканському саміті, заявив, що ці заходи направлені на те, щоб "уникнути серйозніших проблем". За його словами, "обмеження діятимуть стільки часу, скільки це буде необхідно".

Конфлікт навколо комбінату продовжується вже два роки. Весь цей час жителі прикордонних аргентинських міст постійно блокували дороги і мости, що ведуть до Уругваю. За оцінками уругвайської сторони, збиток, нанесений економіці Уругваю, склав сотні мільйонів доларів.

Виступаючи на Ібероамериканському саміті в Сантьяго, лідер Уругваю порівняв дії Буенос-Айреса з американською блокадою Куби.

"Будь-які блокади абсолютно незаконні і завдають серйозного збитку світовій спільноті", - сказав Табаре Васкес.

Після того, як всі спроби врегулювати спірне питання на двосторонньому рівні виявилися безуспішними, Аргентина направила позов у Гаагський міжнародний трибунал. Проте суд відмовив у задоволенні позову Аргентини до Уругваю.

Основним аргументом на користь заборони будівництва комбінатів, на думку аргентинської сторони, є порушення Уругваєм договору, підписаного з Аргентиною в 1975 році, згідно якому будівництво промислових об'єктів у прилеглих до річки Уругвай районах може здійснюватися тільки за взаємним погодженням.

У свою чергу, Уругвай звинувачує Аргентину в спробах економічної дискримінації. Уругвайська сторона вважає, що претензії Аргентини безґрунтовні, оскільки проведені раніше незалежні міжнародні екологічні експертизи виключили можливість спричинення шкоди навколишньому середовищу.

Для того, щоб улагодити конфлікт був навіть залучений спеціальний посланник короля Іспанії, відомий іспанський дипломат Хуан Антоніо Янес (Juan Antonio Yanez).

Проте і його посередницькі зусилля успіху не принесли, про що було офіційно визнано на Ібероамеріканськом саміті, які проходять у ці дні в Чилі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: