Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Уряд Франції не зобов'язаний дослухатися до рекомендації Сенату зняти санкції проти РФ

Рекомендація зняти санкції з РФ виявилася типовим компромісом французького зразка

Рекомендацію Сенату Франції щодо зняття санкцій проти РФ можна без сумнівів назвати типовим компромісом французького зразка, коли хочеться "всім вгодити".

Як йдеться у сюжеті ТСН.Ранок, якщо вчитатися у рекомендацію, то складається враження, що вона "зліплена" з двох абсолютно різних текстів, які склали разом і поставили під ними підпис.

В одному реченні Сенат дійсно "засуджує анексію Криму і висловлює жаль з приводу подій на сході України", а вже у наступному жаль висловлюється з іншого приводу – через "погіршення відносин Франції з Росією". В кінці тексту навіть вказано, хто у Франції найбільше страждає від російських санкцій у відповідь – французькі аграрії. В одному з абзаців необхідність зняття індивідуальних санкцій з російських депутатів подається як "шлях до відновлення прямого політичного діалогу".

Рекомендація дійсно прив'язує зняття санкцій до виконання Мінських домовленостей, і це велике надбання проукраїнського лобі у Сенаті.

Перед початком голосування біля будівлі Сенату на невеличкий мітинг проти резолюції зібралася українська діаспора. Однак проросійське лобі все ж таки галасливіше і наполегливіше. На чолі – сенатор Ів Поццо ді Борго з центристської партії "Союз демократів і незалежних", який торік у липні поїхав з делегацією своїх колег у Крим і хвалився футболкою з образливим висловом щодо Барака Обами.

Тепер рішення за урядом Франції - міністри можуть дослухатися до рекомендацій Сенату, утім не зобов'язані цього робити. Для того, щоб визначитися у Франції залишається лише 3 тижні – Європейська Рада збирається 28 червня.

Нагадаємо, 28 квітня нижня палата парламенту Франції – Національна асамблея – підтримала рекомендаційну резолюцію із закликом до уряду виступити за зняття економічних санкцій проти Росії. Вона не зобов'язує владу до конкретних дій.

Після цього український парламент закликав Сенат Франції засудити порушення Росією міжнародного права та сприяти тиску на неї. 

8 червня Сенат Франції ухвалив резолюцію з проханням до уряду країни поступово згорнути санкції, які були введені Європейським Союзом проти Росії. За відповідне рішення проголосували 302 депутати, проти – 16.

Відео Сенат Франції проголосував за поступове зняття санкцій проти Москви

Залиште свій коментар

Вибір редакції