Уряд Франції підтримав заборону на носіння паранджі

Французький Кабмін підтримав законопроект, який заборонить насити традиційні мусульманські жіночі вбрання в громадських місцях.

Кабінет міністрів Франції схвалив законопроект, згідно з яким стане незаконним носіння в публічних місцях одягу, що закриває обличчя.

Зокрема, це стосується традиційних мусульманських жіночих убрань, таких як паранджа і нікаб.

Жінки, які з'явилися в паранджі в публічних місцях, можуть бути оштрафовані. А чоловікам, які змушуватимуть жінок закривати своє обличчя, загрожує ув'язнення.

Законопроект повинен бути схвалений парламентом. Водночас юристи попереджають, що якщо подібний закон набуде чинності, домогтися його примусового виконання на практиці буде вкрай складно.

Парламент країни минулого тижня ухвалив необов'язкову для виконання резолюцію, яка засуджує носіння паранджі як таку, що "суперечить національним цінностям рівноправності і почуттю власної гідності".

У 2004 році у Франції було ухвалено закон проти використання релігійних символів у громадських місцях. На практиці це зумовило заборону носіння у школах хіджабів - мусульманських головних хусток.

Запропонована заборона спровокувала запеклі дебати про релігійну свободу в світському суспільстві і мусульманській общині у Франції.

Якщо закон буде схвалений, Франція стане другою європейською країною після Бельгії, де носіння паранджі в громадських місцях визнано незаконним.

Супротивники заборони стверджують, що це призведе до відчуження мусульман, що живуть у Франції.

Державна рада Франції заявила, що закон може стати порушенням конституції, а також європейської Конвенції із захисту прав людини. У заяві ради, однак, зазначено, що вимога відкривати обличчя в громадських місцях може бути обумовлена вимогами безпеки.

Читайте також:

Парламент Франції засудив носіння паранджі

Таліби пригрозили Бельгії терактами за заборону паранджі

Носіння паранджі хочуть заборонити в усій Європі

Бельгійський парламент заборонив носити паранджу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: