Уряд Франції пішов у відставку

Після підписання президентом Франції закону про пенсійну реформу, уряд країни пішов у відставку, що відкрило шлях до давно очікуваних перестановок у Кабміні.

Прем'єр-міністр Франції Франсуа Фійон і його кабінет у суботу, 13 листопада, подали у відставку. Про це йдеться в повідомленні адміністрації президента Франції Ніколя Саркозі.

Відставка уряду відкриває шлях для давно очікуваних перестановок в кабінеті міністрів.

Про намір змінити частину кабінету президент оголосив ще в березні 2010 року, після поразки правлячої партії Союз за народний рух у другому турі регіональних виборів. Ці зміни відбулися в рамках планових перестановок, про які глава держави повідомив ще п'ять місяців тому. Президент збирався провести їх після втілення в життя непопулярною пенсійної реформи - однієї з головних цілей Саркозі.

Закон про пенсійну реформу вступив в силу в середу. Очікувалося, що новий склад уряду буде оголошений, починаючи з понеділка.

Ім'я нового прем'єр-міністр, який займеться формуванням нового уряду, досі невідомо. У новому складі уряд повинен протриматися до президентських виборів, які пройдуть в 2012 році.

Головним претендентом на пост прем'єр-міністра вважається держміністр Франції, міністр екології та енергетики, Жан-Луї Борлоо. Раніше багато членів партії Союз за народний рух виступали за збереження на посаді прем'єра Франсуа Фійона, який у всіх опитуваннях громадської думки був вище президента.

За даними джерел у правлячій партії, Фійон має бути призначений главою нового уряду. Однак, як відзначають політологи, від нинішнього президента можна чекати сюрпризів.

Немає також ніякої впевненості в тому, хто з міністрів відставленого уряду увійде до складу нового кабінету. У суботу екс-прем'єр Франції Ален Жюппе, який зараз є мером Бордо, заявив в ефірі радіостанції France Info, що він має намір стати міністром у новому уряді, зберігши при цьому нинішній пост. За даними джерел у правлячій партії, Жюппе очолить Міноборони замість голови партії "Новий центр" Ерве Морена.

Крім того, уряд можуть покинути глава МЗС Бернар Кушнер і міністр юстиції Мішель Альо-Марі, а міністр економіки Крістін Лагард і міністр вищої освіти і науки Валері Пекресс, можливо, очолять інші відомства. В уряд, за даними ЗМІ, може увійти генсекретар Єлисейського палацу Клод Геан і генсекретар Союзу за народний рух Ксавьє Бертран.

Нагадаємо, з початку вересня по всій країні пройшло вісім національних акцій проти закону про підвищення пенсійного віку.

Незважаючи на це, Ніколя Саркозі підписав закон про пенсійну реформу, і в середу, 10 листопада, цей документ набув чинності.

Читайте також:

Франція очолила G20

Саркозі підписав скандальний закон про пенсійну реформу

Проти пенсійної реформи у Франції страйкує понад півмільйон людей

ВідеоУряд Франції пішов у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: