Уряд Гондурасу пішов у відставку

Глава уряду Гондурасу Роберто Мічелетті подав у відставку разом з усім урядом. 29 листопада у країни буде новий уряд. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сформований в Гондурасі після путчу 28 червня кабінет міністрів на прохання його глави Роберто Мічелетті 6 листопада подав у відставку.

Цей крок зроблено з метою забезпечити умови для формування в країні уряду національної згоди. Міністри, що входять до складу кабінету, покинули свої пости, вони будуть зайняті представниками політичних партій, які візьмуть участь у президентських виборах 29 листопада.

Представники "уряду де-факто" заявили, що скоро має бути оголошений склад уряду національної згоди, як передбачено угодою, підписаною в кінці минулого тижня з делегацією законного президента Мануеля Селайя.

Тим часом з боку поваленого глави держави досі не надійшов список запропонованих ним кандидатур на міністерські пости.

Раніше він заявляв, що не підтримає створення уряду національної згоди, якщо спочатку парламент країни не прийме рішення про його повернення до влади. Між тим Національний конгрес республіки поки не оголошував про скликання пленуму для обговорення цього питання.

Термін формування уряду національної згоди закінчується опівночі за місцевим часом.

Більшість спостерігачів вважає практично неможливим, що законодавча влада Гондурасу оголосить своє рішення щодо повернення до влади Селайя.

Відзначимо, що досягнення угоди між путчистами і Селайя передували вбивство племінника лідера путчистів Роберто Мічелетті і викрадення батька заступник міністра оборони "уряду де-факто".

Державний переворот в Гондурасі стався 28 червня після того, як президент Селайя відправив у відставку вище військове керівництво, яке відмовилася забезпечувати проведення референдуму. Верховний суд країни визнав звільнення військових і проведення референдуму незаконним і 26 червня видав ордер на арешт президента. Селайя був заарештований урядовими військами і висланий в Коста-Ріку, а також звинувачений в корупції і порушенні конституції, його місце зайняв спікер Конгресу Роберто Мічелетті.

21 вересня повалений президент повернувся на батьківщину і, сховавшись у посольстві Бразилії в Тегусігальпі, заявив про готовність почати переговори з тимчасовим керівництвом країни. Згодом протиборчі сторони кілька разів оголошували про успішному завершенні переговорів, проте кожного разу переговорний процес закінчувався невдачею.

Читайте також:

Опальному президенту Гондурасу вирішили повернути владу

Переговори з регулювання ситуації в Гондурасі знову провалилися

Мешканцям Гондурасу повернули конституційні права

У зіткненнях з поліцією Гондураса загинули 10 прихильників президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: